MENU
zdravy-zivot

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne cvičí.

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

S príchodom teplejších si viac všímate aj svoju postavu. Potrebujete spevniť brucho? Zaraďte do tréningu pestré cviky.

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne brušné svalstvo spevňuje. Oplatí sa to nielen kvôli peknej postave. Tieto svaly vám pomôžu v správnej pozícii udržať aj chrbát. Nezamerajte sa na tréning jednostranne, ale zaraďte do cvičenia pravidelne aj tréning pre brucho. Ponuka cvikov je skutočne pestrá. Ktorý si vyberiete?

1 V ľahu na chrbte zdvihnite vystreté nohy, snažte sa ich držať v pravom uhle k trupu. Vzpažte ruky a následne mierne zdvihnite trup s podložky, hlavu držte v predĺžení chrbta. Potom ťahate nadol pravú nohu a zároveň ľavú ruku. Nohu v záverečnej fáze nepoložte na zem. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte opačnými končatinami. Pohyb pripomína strihanie. Opakujte 10-krát každou nohou.

Posilňujte brušné svaly.Posilňujte brušné svaly.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Čo to znamená, že lieky odvodňujú? Stačí menej piť a nemusím ich užívať?

Lieky na odvodnenie znižujú nadbytočnú vodu, teda retenciu tekutín, v tele tým, že zvyšujú tvorbu moču. Tieto lieky sa užívajú pri viacerých diagnózach, ako je napríklad nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku ochorenia srdca, pečene alebo obličiek, nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku popálenín, pri liečbe vysokého krvného tlaku, ale aj pri iných ochoreniach. Ich účinok nenahradíte obmedzeným príjmom tekutín. Zavodnenie organizmu často sprevádzajú nepríjemné pocity opuchnutých končatín, ťažoby v bruchu alebo iných zdravotných ťažkostí. Nadmerné množstvo vody v sebe držia napríklad ženy pred menštruáciou, v období tehotenstva alebo menopauzy. Ak užívate lieky na odvodnenie, nikdy ich sami nevysadzujte bez predchádzajúcej rady s lekárom. Ak ste takéto lieky doteraz neužívali a máte pocit, že ich potrebujete, poraďte sa so svojím lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a vylúči iné závažné ochorenia.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Kedy je vhodné dať pečatiť zuby? Má to naozaj význam?

Pečatenie zubov je rýchla, bezbolestná a účinná prevencia zubného kazu. Pri ošetrení sa ryhy na zuboch zalejú špeciálnou hmotou - pečatidlom. Ryhy a nerovnosti sa pred zalievaním dezinfikujú ozónom alebo laserom, čím sa odstránia baktérie a zub sa pod pečatidlom nepokazí.

Žuvacie plôšky zubov sa pokryjú bezfarebným alebo bielym pečatidlom, ošetrením sa dosiahne aj výborný kozmetický efekt.

V detskom veku sa pečatenie vykonáva okolo 6 rokov, po prerezaní prvých stoličiek, a okolo 12 rokov, po prerezaní druhých stoličiek. Je možné ho opakovať a ošetrovať aj dospelých pacientov.

Zdroj: Dôvera
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor