MENU
zdravy-zivot

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne cvičí.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

S príchodom teplejších dní si viac všímate aj svoju postavu. Potrebujete spevniť brucho? Zaraďte do tréningu pestré cviky.

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne brušné svalstvo spevňuje. Oplatí sa to nielen kvôli peknej postave. Tieto svaly vám pomôžu v správnej pozícii udržať aj chrbát. Nezamerajte sa na tréning jednostranne, ale zaraďte do cvičenia pravidelne aj tréning pre brucho. Ponuka cvikov je skutočne pestrá. Ktorý si vyberiete?

1 V ľahu na chrbte zdvihnite vystreté nohy, snažte sa ich držať v pravom uhle k trupu. Vzpažte ruky a následne mierne zdvihnite trup s podložky, hlavu držte v predĺžení chrbta. Potom ťahate nadol pravú nohu a zároveň ľavú ruku. Nohu v záverečnej fáze nepoložte na zem. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte opačnými končatinami. Pohyb pripomína strihanie. Opakujte 10-krát každou nohou.

Posilňujte brušné svaly.Posilňujte brušné svaly.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor