MENU
zdravy-zivot

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne cvičí.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete pevné brucho? 7 cvikov, ktorými odštartujete zmenu

S príchodom teplejších dní si viac všímate aj svoju postavu. Potrebujete spevniť brucho? Zaraďte do tréningu pestré cviky.

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne brušné svalstvo spevňuje. Oplatí sa to nielen kvôli peknej postave. Tieto svaly vám pomôžu v správnej pozícii udržať aj chrbát. Nezamerajte sa na tréning jednostranne, ale zaraďte do cvičenia pravidelne aj tréning pre brucho. Ponuka cvikov je skutočne pestrá. Ktorý si vyberiete?

1 V ľahu na chrbte zdvihnite vystreté nohy, snažte sa ich držať v pravom uhle k trupu. Vzpažte ruky a následne mierne zdvihnite trup s podložky, hlavu držte v predĺžení chrbta. Potom ťahate nadol pravú nohu a zároveň ľavú ruku. Nohu v záverečnej fáze nepoložte na zem. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte opačnými končatinami. Pohyb pripomína strihanie. Opakujte 10-krát každou nohou.

Posilňujte brušné svaly.Posilňujte brušné svaly.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor