MENU
zdravy-zivot

8 tipov, ako vyťažiť z jedla čo najviac živín. Štvorku budete robiť stále

Vyvážená strava závisí aj do veku.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

8 tipov, ako vyťažiť z jedla čo najviac živín. Štvorku budete robiť stále

Vychutnávajte si jedlo bez toho, aby vám nebolo na škodu. Na začiatok postačí pár rozumných zmien. 

1. Zelené banány

Denne by ste podľa výživových odporúčaní mali prijať 20 gramov rezistentného škrobu. Je to živina, ktorá podporuje trávenie, pomáha predchádzať chorobám a uľahčuje chudnutie. Zatiaľ čo väčšina škrobov sa strávi a rozloží, rezistentný škrob prejde tráviacim traktom nezmenený a nestrávi sa, teda kvasí. Vedľajšie produkty tohto kvasenia sú veľmi prospešné a spájajú sa so zvýšenou nasýtenosťou a s obnovou buniek. Najviac rezistentného škrobu sa nachádza práve v nezrelých banánoch. Ak nie ste na chuť a vzhľad zelených banánov zvyknutí, pridajte ich do smoothie.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor