MENU
zdravy-zivot

Potrebujete zhodiť pár kilogramov alebo spevniť postavu? Vyskúšajte bodyforming

Bodyforming

Súvisiace témy

Zdravý život

Potrebujete zhodiť pár kilogramov alebo spevniť postavu? Vyskúšajte bodyforming

Inšpirujte sa cvičenými trénerky Natálie Wallachovej, ktorá vám ukáže ako efektívne posilňovať problematické partie.

Spevnenie svalových partií a zlepšenie fyzickej kondície formou dynamického cvičenia v sebe spája bodyforming. „Hodinu začíname dvadsaťminútovou rozcvičkou, ktorá je založená choreograficky. Zo začiatku môžete trochu tápať, ale kroky a povely si veľmi rýchlo osvojíte,“ približuje cvičenie trénerka Natália Wallachová . „Po zahriatí postupne posilňujeme paže, plecia, chrbát a pokračujeme cez boky a zadok. Končíme spevňovaním brušných svalov a záverečným strečingom.“

Ani pri formovaní postavy vám stereotyp nehrozí. Cviky sa obmieňajú, často sa využívajú aj nenáročné pomôcky. „Vždy je najdôležitejšia pestrosť,“ zdôrazňuje trénerka z Riverpark Dance School. „Tým, že je najmä prvá polhodina dynamická a posilňovanie pospájané do malých zostáv, tréning vám uteká rýchlo a nemáte čas, ani kedy si vydýchnuť.“ Ako inšpiráciu pre vás trénerka pripravila niekoľko cvikov. Chcete vidieť výsledok? Cviky opakujte 20-krát v štyroch sériách.

Ako vyzerá tréning?

Na začiatku sa zahrejte. Postavte sa do širšieho stoja rozkročného a prejdite do hlbšieho podrepu. Kolená nemôžu predbehnúť špičky. Potom zanožte ľavú nohu, opäť prejdite do podrepu a zanožte ľavú. Pohyb musí byť energický.

BodyformingBodyforming
Zdroj: Robo Hubač
Pokračovať Ďalej (1/9)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pri hryzení jedla ma bolí zub, inak nie. Treba to riešiť?

Zub môže bolieť na záhryz z troch príčin.

1. Prvou je zápal tkanív okolo hrotu koreňa z dôvodu infekcie šíriacej sa z vnútra zuba. Ide teda o neošetrené, alebo zle ošetrené mŕtve zuby, vnútri ktorých sa množia baktérie. Tie sa uvoľňujú do okolitej kosti, v ktorej sa rozvíja infekcia. Keď na takýto zub zahryznete, zub narazí hrotom koreňa do podráždenej kosti, čo vyvolá bolesť. Riešením je koreňová liečba (tzv.endodontické ošetrenie), v krajných prípadoch extrakcia zuba.

2. Druhou príčinou je náhryzovej bolesti je preťaženie zuba. Dôvodom býva čerstvo zhotovená výplň alebo korunka, ktorá pri záhryze predčasne naráža do oproti stojaceho zuba. Ľudovo sa tomu hovorí, že výplň je "vysoká". Zábrusom sa korunka alebo výplň zníži a problémy pominú. Iným dôvodom na preťaženie zuba môže byť nočné zatínanie, prípadne nasadenie strojčeka na posun zubov.

3. Treťou príčinou je prasklina skloviny alebo časti zuba, ktorá sa objavuje najmä vedľa väčších amalgámových výplní. V takomto prípade je nutné prasknutú časť zuba znížiť a výplň prerobiť.

Je zjavné, že ani jednu z príčin neviete riešiť svojpomocne a je preto vhodné obrátiť sa na zubného lekára.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Dcérka nechce nosiť rúško, neviem ako ju presvedčiť

Rúška, či obdobnú ochranu tváre, nemusia nosiť iba deti mladšie ako dva roky. Skúste si spolu ušiť rúško s detským motívom, ktoré sa dieťaťu bude páčiť. Naučte sa riekanku: „Dve gumičky za ušká, noštek, ústa do rúška“. Deti sa rúško naučia tolerovať úplne v pohode, nevnímajú ho ako problém, keď vidia, že to nevnímajú ako problém rodičia.  Zo začiatku sa tomu detičky možno budú brániť, ale treba im vysvetliť, že ho majú preto, aby neochoreli. Buďte deťom príkladom a vzorom v zodpovednom správaní. Vysvetlite a komunikujte s dieťaťom o aktuálnom dianí primerane jeho veku.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia