MENU
zdravy-zivot

9 SUPER cvikov poteší váš unavený chrbát. A to nie je všetko

Cvičenie na spevnenie chrbta
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

9 SUPER cvikov poteší váš unavený chrbát. A to nie je všetko

Potešia chrbát, pomôžu formovať pás, ale posilnia aj ruky. Zacvičte si s trénerkou Alexandrou Bočkovou, oplatí sa to.

Chrbát si zaslúži uvoľnenie, avšak oplatí sa urobiť niečo aj pre to, aby bol pevnejší. Pri strečingu si doprajte čas a pohyb veďte pomaly a plynulo. V krajnej pozícii sa vždy na pár sekúnd zastavte. Rozličné výkruty vám navyše pomôžu formovať štíhly pás. Hornú časť chrbta si výborne posilníte cez precvičovanie paží. Tréning tak bude mať dvojitý efekt. Ktoré cviky sa oplatí zaradiť do pravidelného tréningu, vám ukáže trénerka Alexandra Bočková.

Začnite klasikou

1. Cvičenie môžete odštartovať klasickým strečingovým cvikom. Postavte sa do mierneho stoja rozkročného, asi na šírku bokov. Prepleťte prsty rúk, dlane vytočte od tela a vzpažte. Paže vytiahnite čo najvyššie, pocítite príjemné natiahnutie. Potom ich spustite mierne nadol a ukloňte sa doľava. Opäť vzpažte a pohyb opakujte doprava.

Cvičenie na spevnenie chrbtaCvičenie na spevnenie chrbta
Zdroj: Robo Hubač

Ako cvičiť ďalej? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor