MENU
zdravy-zivot

Zabijaci tuku na stôl! Týchto 8 pokrmov vás zbaví prebytočných faldov

Niektoré potraviny vďaka svojim zložkám naštartujú metabolizmus, zasýtia na dlhú dobu a mali by zabrániť maškrteniu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Zabijaci tuku na stôl! Týchto 8 pokrmov vás zbaví prebytočných faldov

Chudnúť sa dá jedením. Isté potraviny sú skutočnými rozpúšťačmi tukov a zbavujú telo nadbytočných kilogramov. Máte ich na tanieri pravidelne?

Chuť do jedla môže ostať, tieto potraviny vám ju nepokazia. Skôr budete prekvapení, že chudnutie môže byť chutné a do leta pri pravidelnej konzumácii týchto potravín môžete získať lepšiu postavu a s ňou aj lepší pocit. Ako píše eatsmarter.de, vďaka svojim zložkám naštartujú metabolizmus, zasýtia na dlhú dobu a mali by zabrániť maškrteniu.

1. Grapefruit

Grapefruit stimuluje odbúravanie tukov v pečeni.Grapefruit stimuluje odbúravanie tukov v pečeni.
Grapefruit stimuluje odbúravanie tukov v pečeni.
Zdroj: Shutterstock

Grapefruit boduje svojou horkosťou. Aminokyselina naringín je zodpovedná za chuť citrusových plodov a na druhej strane stimuluje odbúravanie tukov v pečeni. Je to silný antioxidant a spolu s draslíkom pomáha z tela odstraňovať toxíny. Za normálnych okolností pečeň ukladá tuky, ale naringín vo svojej metabolizovanej forme ovplyvňuje tri bielkoviny, takže sa rozkladá viac tukov a znižuje sa „zlý“ LDL cholesterol.

Grapefruit obsahuje tiež pektín, nerozpustnú vlákninu, ktorá podporuje trávenie. V tráviacom trakte napučí a poskytuje lepší pocit sýtosti. Okrem toho má vláknina pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi, a tak pomáha predchádzať chuti na ďalšie jedlo.

Okrem toho je plný vitamínu C, ktorý je dôležitý nielen pre imunitný systém, ale aj pri redukcii tuku. Grapefruit obsahuje len 45 kalórií na 100 gramov a v porovnaní s iným ovocím má pomerne nízky obsah cukrov.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor