MENU
zdravy-zivot

Liečivé korenie: 8 RECEPTOV proti bolesti, prechladnutiu i nespavosti

Nájdite si čas na oddych s dobrou knihou a voňavým, teplým a liečivým nápojom.
Zdravý život

Liečivé korenie: 8 RECEPTOV proti bolesti, prechladnutiu i nespavosti

Trpíte migrénou, nemôžete spať alebo ste s nádchou v posteli? Pomôcť vám môže niekoľko receptov na voňavé nápoje z vianočných korenín.

Koreniny sa odjakživa považovali za hodnotnú súčasť jedál a nápojov. Viete, ktoré liečia? 

Voňavá sila badiánu

Anise,Stars,On,A,Dark,Rustic,BackgroundAnise,Stars,On,A,Dark,Rustic,Background
Zdroj: Shutterstock

Potrebujete:

  • 1 lyžička mletého badiánu,
  • 2,5 dl vriacej vody

Lyžičku mletého badiánu zalejeme 2,5 dl vriacej vody. Lúhujeme asi 10 minút. Dochutíme medom a vypijeme. Čaj výborne pôsobí proti bolesti kĺbov, hnačke, nachladnutiu a má antiseptické účinky.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia