MENU
zdravy-zivot

7 zmien upraví trávenie na počkanie. Stačí jedna denne

Zelená pre trávenie spočíva v pár jednoduchých krokoch.
Zdravý život

7 zmien upraví trávenie na počkanie. Stačí jedna denne

Zdravie celého tela začína v čreve. Tvrdil to už Hipokrates. Ako ho po sviatkoch vyladiť?

Masáž

Skúste to. Podľa akupunkturistov to funguje. Dve hodiny po jedle si masírujte bruško smerom od stredu k hornej časti. Jemne a dlaňou. Tento pohyb sleduje meridiány, dráhy prúdenia energií v tele.

Spľasnite bruško! 8 príčin a tipov proti nadúvaniu

Skúste to. Podľa akupunkturistov to funguje. Dve hodiny po jedle si masírujte bruško smerom od stredu k hornej časti. Jemne a dlaňou. Tento pohyb sleduje meridiány, dráhy prúdenia energií v tele.Skúste to. Podľa akupunkturistov to funguje. Dve hodiny po jedle si masírujte bruško smerom od stredu k hornej časti. Jemne a dlaňou. Tento pohyb sleduje meridiány, dráhy prúdenia energií v tele.
Skúste to. Podľa akupunkturistov to funguje. Dve hodiny po jedle si masírujte bruško smerom od stredu k hornej časti. Jemne a dlaňou. Tento pohyb sleduje meridiány, dráhy prúdenia energií v tele.
Zdroj: Shutterstock

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor