MENU
zdravy-zivot

7 najlepších olejov pre IMUNITU: Pridávajte aj do vody či štiav

Biooleje prospejú vašej obranyschopnosti. Sú plné antioxidantov.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

7 najlepších olejov pre IMUNITU: Pridávajte aj do vody či štiav

Na posilnení imunity pracujte postupne. Začnite tým, že do jedálneho lístka pridáte vitamíny z prirodzenej stravy. Zdravie vyťažíte z kvapiek bioolejov.

Denne zjedzte aspoň 200 gramov ovocia a 400-500 gramov zeleniny, ideálne sezónnej. Z toho tretinu zjedzte v surovom stave a dve tretiny uvarte alebo sparte. Teplo síce ničí určitú časť vitamínov, ale ďalšie upraví tak, že ich telo lepšie využije. 

„Odšťavujte ovocie a zeleninu, nezabúdajte vypiť aspoň liter a pol vody denne, športovci aj viac,“ odporúča imunológ MUDr. Martin Lešťan. Viac mixovať a odšťavovať môžete aj pred očakávanou psychickou či fyzickou záťažou.

Pri detoxikácii môžete použiť aj rastlinné a esenciálne oleje určené na konzumáciu. Opatrne ich pridávajte do zeleninových aj ovocných štiav, najlepšie v biokvalite a bez konzervantov. Vybrali sme pre vás 7 tipov.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor