MENU
zdravy-zivot

7 zdravotných výhod čokolády, aj proti cholesterolu

Čokoláda je skutočne zdravá potravina, ak nepreženiete množstvo.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

7 zdravotných výhod čokolády, aj proti cholesterolu

Čokoláda má celý rad zdravotných benefitov. Za predpokladu, že si vyberiete tú správnu a nepreženiete to s množstvom. Tušili ste, že je dobrá aj proti starnutiu?

Kakao, vláknina , antioxidanty a serotonín, to sú zložky čokolády, ktoré z nej robia nielen skvelú pochúťku, ale aj úžasnú potravinu s viacerými zdravotnými benefitmi. Veď čokoláda sa stala predmetom mnohých serióznych vedeckých štúdií. Pravidelná a striedma konzumácia tmavej čokolády má mnoho výhod. Treba ale hľadať naozaj tú správnu čokoládu.

Výhody tmavej čokolády

Kakao, obsiahnuté v horkej čokoláde vo veľkom množstve, je zodpovedné za jej mnohé prednosti. Čím je čokoláda bohatšia na kakao, tým má lepšiu nutričnú hodnotu a početnejšie zdravotné vlastnosti.

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor