MENU
zdravy-zivot

7 TOP cvikov na zadok, zvládnete ich bez problémov aj doma

Zadok sa oplatí posilňovať nielen kvôli kráse.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

7 TOP cvikov na zadok, zvládnete ich bez problémov aj doma

Sedacie svalstvo sa neoplatí posilňovať len kvôli kráse. Pomôže vám udržať v správnej pozícii panvu a ochrániť vás pred ťažkosťami so spodnou časťou chrbta.

Spevňovať sedacie svaly sa nevyplatí len kvôli tom, aby zadok vyzeral pekne v riflách či v plavkách. Napríklad veľký sedací sval je takmer stále v činnosti a pomôže vám pri chôdzi po schodoch. Pomôže vám však v správnej pozícii udržať aj panvu. Okrem toho sa oplatí precvičovať aj stredný či malý sedací sval. Posilnenie týchto svalových skupín pomôže i správnemu postaveniu chrbtice v jej spodnej, najmä krížovej oblasti. Aj posilňovanie sedacích svalov môže byť pestré.

1. Začnite drepom

V stoji mierne rozkročnom, na šírku bokov, vystrite chrbát a predpažte. Potom urobte drep. Dávajte si pozor, aby ste nemali v záverečnej fáze kolená pred špičkami. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte 15-krát.

Pri posilňovaní sedacích svalov je základným cvikom drep.Pri posilňovaní sedacích svalov je základným cvikom drep.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor