MENU
zdravy-zivot

Sexi paže do tielka. 7 SUPER cvikov a vaše ruky nebudú ako huspenina

Nezabúdajte pri tréningu na posilňovanie paží

Súvisiace témy

Zdravý život

Sexi paže do tielka. 7 SUPER cvikov a vaše ruky nebudú ako huspenina

Tielka či plavky ihneď odhalia, či ste si pri cvičení našli čas aj na paže. Najmä dámy si častejšie ako na ruky v tréningu sústredia na brucho či boky, a to je chyba.

Obliekli ste si obľúbené letné tielko, zdvihli ste ruky a zostali ste zaskočení? Ak paže pravidelne neposilňujte, bude vám koža nepekne ovísať. Nezúfajte a začnite konať. Zaraďte do tréningu sedem cvikov, ktoré ruky spevnia. Pri posilňovaní nezabúdajte na malý triceps, aj vďaka nemu si paže udržia peknú formu. Činky si nemusíte kupovať, na posilňovania vám postačia napríklad fľaše s minerálkou.

Posilňovanie paží.Posilňovanie paží.
Zdroj: Shutterstock

1. V stoji mierne rozkročnom, podsaďte panvu, spevnite stred tela. Potom chyťte do rúk činky a vzpažte, dlane vytočte vpred. Potom ťahajte lakte nadol. V krajne pozícii by držte plece v jednej úrovni s lakťom. Paže sú zohnuté v pravom uhle, lakte ťahajte k sebe. Necvičte švihom a opakujte 15-krát.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor