MENU
zdravy-zivot

7 najväčších prehreškov proti zubom. Šestku robíme takmer všetci!

Surprised,Young,Woman,Has,Morning,Routine,,Shocked,Being,Short,Of
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

7 najväčších prehreškov proti zubom. Šestku robíme takmer všetci!

Čo robiť, aby ste mali zdravé zuby a ďasná? Tieto triky radia odborníci.

1. Začnite v drogérii 

Pravidelne sa staráte o svoje zuby, ale výsledok nie je vidieť? Chybu ste mohli urobiť už pri výbere zubnej kefky! Na trhu je dnes celý rad rôznych značiek. Zubné kefky sa medzi sebou líšia tvarom, veľkosťou, dĺžkou hlavy, tvrdosťou a dĺžkou štetín a taktiež smerom ich zväzkov. Každému vyhovuje iná tvrdosť štetín, tvar kefky, rukoväť a podobne. Ľudia si preto vyberajú kefky, ktoré sú pre nich najpraktickejšie. A to je často kameňom úrazu!

Dentálna hygienička Lenka Rusinková pri výbere radí: „Ľudia by mali uprednostňovať zubnú kefku s krátkou hlavou, ktorá umožňuje lepšie sa zamerať na jednotlivé zuby. Na dokonalé odstránenie zubného povlaku je potrebná kefka strednej až mäkkej tvrdosti. Vyvarovať by ste sa mali predovšetkým tvrdých kefiek, ktoré vám môžu poraniť ďasná.“

Na zubnej kefke nešetrite! Vymeniť by ste ju mali najneskôr po 2 – 3 mesiacoch a ak ste chorí, tak ihneď po odznení príznakov choroby.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor