MENU
zdravy-zivot

7 dôvodov, prečo sa oplatí piť pravidelne obyčajnú vodu

Začínate deň pohárom čistej vody?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

7 dôvodov, prečo sa oplatí piť pravidelne obyčajnú vodu

Ktorý nápoj máte najradšej? Ak si smäd pravidelne uhasíte pohárom vody, máte vyhraté. Pomôžete nielen tráveniu.

Možno vám nechutí, ale kvôli jej účinkom si ju zamilujete. Navyše ju máte stále po ruke. Obyčajná voda by sa mala stať hlavnou zložkou vášho pitného režimu. Telo sa vám poďakuje. Bez vody by sa navyše mnohé živiny nedostali tam, kde ich potrebujete. Vedeli ste, že smädné môžu byť aj vaše stavce?

1. Posilní zdravie

Dostatočný pitný režim pomôže slizniciam, aby si udržali vlhkosť. Ľahšie sa potom ubránia vírusom. Navyše vás pohár vody môže zachrániť pri začínajúcich bolestiach hlavy. Pomôže vám predchádzať vzniku obličkových kameňov a zároveň zlepší celkovú kondíciu srdcovo-cievneho systému.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor