MENU
zdravy-zivot

7 SUPER cvikov na ruky. Domáci tréning poteší aj unavený chrbát

Cvičenie na ruky

Súvisiace témy

Zdravý život

7 SUPER cvikov na ruky. Domáci tréning poteší aj unavený chrbát

Posilňovanie paží sa oplatí vždy zaradiť ho do tréningu. Trénerka Alexandra Bočková vám ukáže ako na to.

Posilňovaniu sa nepotešia len paže. Vždy s nimi pracujú aj ďalšie svalové partie. Pri mnohých cvikoch sa do pohybu zapája horná časť chrbta, napríklad medzilopatkové svalstvo, ktoré býva často preťažované. Tipy trénerky sú ideálne na domáci tréning a zacvičiť si ich môžete kdekoľvek. Jednotlivé cviky opakujte v dvoch až troch sériách. Posilňovanie malých svalov vám časom vyčaruje dokonalé paže.

1 Postavte sa na šírku bokov, ruky s činkami spustite povedľa tela. Zápästia vytočte do vonkajšej strany, spevnite chrbát, plecia ťahajte nadol. Potom dvíhajte predlaktia nahor, v krajnej pozícii musíte mať v lakti pravý uhol. Spustite ich nadol a opakujte 10-krát. Posilňujete prevažne biceps.

Cvičenie na rukyCvičenie na ruky
Zdroj: Robo Hubač
Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Trápi ma pálenie a svrbenie v intímnych partiách. Stery sú negatívne. Čo to môže byť?

Anamnézu by bolo treba doplniť o čas vzniku či dĺžku trvania ťažkostí a upresniť aj lokalizáciu, či ide o vonkajší genitál – vnútorné pysky, vonkajšie pysky, slabiny, sliznicu pošvy. Lekára bude zaujímať aj to, či je pri ťažkostiach prítomný výtok, prípadne akej farby a zápachu. Dôležité je uviesť, či problémy súvisia s menštruačným cyklom, pohlavným stykom, kúpaním v bazéne, vo vírivke, s ťažkosťami pri močení, so štípaním a s pálením v oblasti močovej rúry, respektíve pri močení alebo po ňom, s tráviacimi ťažkosťami, intoleranciami, hnačkovou stolicou, užívaním nejakých liekov, alergiami, poruchami imunity, depiláciou intímnych partií...

Príčina môže byť zápalová, ale i nezápalová. Potrebné je gynekologické vyšetrenie v čase ťažkostí. Uvádzate, že zápaly a ochorenia prenosné pohlavným stykom ste mali vylúčené, do úvahy preto prichádzajú alergické reakcie. Je vhodné postupne vymeniť mydlo, sprchovací gél, prací prášok, aviváž, toaletný papier. Môže ísť aj o niektoré ochorenia kože, tie by však diagnostikoval dermatológ. Ak sa vylúči všetko uvedené, je možné aplikovať lokálnu liečbu na potlačenie ťažkostí. Keby sa ťažkosti zhoršovali a všetky uvedené príčiny by boli vylúčené, mohli by ste zvážiť aj terapiu laserom.

čítať viac

Čo to znamená, že lieky odvodňujú? Stačí menej piť a nemusím ich užívať?

Lieky na odvodnenie znižujú nadbytočnú vodu, teda retenciu tekutín, v tele tým, že zvyšujú tvorbu moču. Tieto lieky sa užívajú pri viacerých diagnózach, ako je napríklad nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku ochorenia srdca, pečene alebo obličiek, nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku popálenín, pri liečbe vysokého krvného tlaku, ale aj pri iných ochoreniach. Ich účinok nenahradíte obmedzeným príjmom tekutín. Zavodnenie organizmu často sprevádzajú nepríjemné pocity opuchnutých končatín, ťažoby v bruchu alebo iných zdravotných ťažkostí. Nadmerné množstvo vody v sebe držia napríklad ženy pred menštruáciou, v období tehotenstva alebo menopauzy. Ak užívate lieky na odvodnenie, nikdy ich sami nevysadzujte bez predchádzajúcej rady s lekárom. Ak ste takéto lieky doteraz neužívali a máte pocit, že ich potrebujete, poraďte sa so svojím lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a vylúči iné závažné ochorenia.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor