MENU
zdravy-zivot

Ruky ako huspenina? Zabudnite na to a nepotrebujete ani činky

Sezóna letných tielok či plaviek si vyžaduje pevné svaly.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Ruky ako huspenina? Zabudnite na to a nepotrebujete ani činky

Letná sezóna klope na dvere a s ňou i odhalené ramená. Začnite spevňovať paže a začleňte do tréningu ich posilňovanie. Oplatí sa to.

Nezabúdajte na posilňovanie paží. Ich výhodou sú nielen krajšie a pevnejšie ruky. Pri väčšine cvikov sa do pohybu zapája aj svalstvo hornej časti chrbta. Cviky zaraďte do tréningu trikrát do týždňa. Pevnejšie svalstvo rúk nevynikne len v letnom tielku či šatách, ale ľahšie sa vám bude napríklad aj plávať. Cvičenie bude intenzívnejšie vďaka akémukoľvek pružnému pásu.

1 V stoji mierne rozkročnom vystrite chrbát, spevnite stred tela a hlavu držte v predĺžení chrbtice. Ruky spustite a držte mierne pred telom, do rúk chyťte pružný pás. Potom ťahajte ruky do strán. Povoľte napätie pružného pásu a opakujte 15-krát. Pri pohybe sa nepredkláňajte, držte chrbát pevný, plecia ťahajte nadol, lopatky mierne k sebe.

Posilňovanie rúk sa vyplatí nielen kvôli letným ramienkam.Posilňovanie rúk sa vyplatí nielen kvôli letným ramienkam.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor