MENU
zdravy-zivot

7 signálov prezradí, čo práve chýba vášmu telu. Doplňte to!

Nech vám telo hlási čokoľvek, zeleninou a ovocím takmer nikdy nič nepokazíte. Naopak!

Súvisiace témy

Zdravý život

7 signálov prezradí, čo práve chýba vášmu telu. Doplňte to!

Bolieva vás hlava, lámu sa nechty, trápievajú vás kŕče a nafukovanie? Niekedy postačí len malá zmena jedálnička a problémy môžete vyriešiť.

Naše telo je priam zázračný mechanizmus, v ktorom všetko do seba úžasne zapadá. Dokáže sa dlho samo regenerovať a ak mu niečo chýba, tak nám to hlási. Vekom môžu byť tieto „hlášky“ trochu častejšie. Poznáte podľa príznakov, čo vaše telo potrebuje? Možno vás zorientuje nasledovný „ťahák“ s pár dobrými radami. 

Zadržiavanie vody v organizme

Zadržovanie vody v organizme znamená nerovnováhu medzi draslíkom, fosforom a sodíkom. Treba sa vyhýbať soleným jedlám a polotovarom, ktoré obsahujú soli viac ako treba. Znížiť treba aj príjem cukrov a škrobov, čiže výrobkov z bielej múky, bielej ryže, sladkostí. Naopak doplniť treba draslík. Vhodné potraviny sú kokos, olivy, broskyne, slivky, figy, mandle, vlašské orechy, špenát, koriander, ľanové semienka. A nezabúdajte na vodu!  

Pokračovať Ďalej (1/8)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia