MENU
zdravy-zivot

7 príšerne kalorických jedál, o týchto ste to netušili!

Young,Elegant,Girl,In,The,Restaurant,Seasoning,Salad,With,Olive
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

7 príšerne kalorických jedál, o týchto ste to netušili!

Niektoré jedlá vnímame ako vcelku vhodné a neškodné z hľadiska priberania. No opak je pravdou. Viete, že kalorickou bombou môže byť aj zeleninový šalát?

1. Kyslomliečne výrobky

Kyslomliečne výrobky sú v princípe dobrou voľbou, ale pokiaľ ide o množstvo, treba si dávať pozor. Mnohé zakysané nápoje kúpite v pollitrových baleniach, a ak sú navyše osladené, je to už kaloricky asi toľko, akoby ste si dali ľahký obed. Pritom ste sa "len napili" zdravého nápoja. Úspornejšie je rozhodne neochutené kefírové mlieko a radšej len v kelímkovom balení.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor