Najnovšie vyšlo na povrch, že za upchatými dutinami, môže byť univerzálny mechanizmus rôznych chronických degeneratívnych ochorení. A k tomu prispieva aj to, ako sa stravujete. Podľa Varšavskej univerzity medicíny sa s chronickým zápalovým procesom spája predovšetkým západná diéta.

Ukrýva sa vo vašom tele zápal? 8 signálov ho prezradí

Ktoré jedlá by ste si mali radšej odpustiť? ►

Rafinovaný cukor

Ukrýva sa v dezertoch, detských džúsoch, zákuskoch a čokoládach. Okrem zápalu slizníc, môže spustiť aj metabolický syndróm spojený s inzulínovou rezistenciou a obezitou. Oplatí sa ho však vynechať aj pri zápaloch dýchacích ciest. 

Rafinovaný cukor
Ukrýva sa v dezertoch, detských džúsoch, zákuskoch a čokoládach. Okrem zápalu slizníc, môže spustiť aj metabolický syndróm spojený s inzulínovou rezistenciou a obezitou. Rafinovaný cukor
Ukrýva sa v dezertoch, detských džúsoch, zákuskoch a čokoládach. Okrem zápalu slizníc, môže spustiť aj metabolický syndróm spojený s inzulínovou rezistenciou a obezitou. 
Rafinovaný cukor Ukrýva sa v dezertoch, detských džúsoch, zákuskoch a čokoládach. Okrem zápalu slizníc, môže spustiť aj metabolický syndróm spojený s inzulínovou rezistenciou a obezitou. 
Zdroj: Shutterstock