MENU
Zdravý život

7 potravín, ktorých zdravotné účinky sa preceňujú. ŠESTKA dokonca škodí!

Rastlinné mlieko

Mandľové, sójové, ovsené - to všetko znie ako synonymum zdravého životného štýlu. Pravdou však je, že väčšina rastlinných mliek obsahuje cukor alebo aspoň náhradné sladidlá. A aj keď si teda myslíte, že robíte niečo pre svoje zdravie, opak je pravdou.Mandľové, sójové, ovsené - to všetko znie ako synonymum zdravého životného štýlu. Pravdou však je, že väčšina rastlinných mliek obsahuje cukor alebo aspoň náhradné sladidlá. A aj keď si teda myslíte, že robíte niečo pre svoje zdravie, opak je pravdou.
Mandľové, sójové, ovsené - to všetko znie ako synonymum zdravého životného štýlu. Pravdou však je, že väčšina rastlinných mliek obsahuje cukor alebo aspoň náhradné sladidlá. A aj keď si teda myslíte, že robíte niečo pre svoje zdravie, opak je pravdou.
Zdroj: Shutterstock
SPÄŤ
2/7
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor