MENU
zdravy-zivot

7 korenín, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Máte ich doma!

Využívajte na dochucovanie správne korenia a chudnutie pôjde ako po masle.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

7 korenín, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Máte ich doma!

Väčšina korenín je bohatá na antioxidanty, ktoré podporujú metabolizmus v tele. Niektoré sú ale účinnými stimulátormi trávenia a podporujú chudnutie.

Tieto koreniny sú účinnými stimulátormi trávenia a majú močopudné vlastnosti, ktoré oveľa rýchlejšie a účinnejšie vyplavujú toxíny z tela. Dokonca aj jednoduchý čaj pripravený zo zmesi týchto korenín vám môže pomôcť na vašej ceste k chudnutiu. Patrí medzi ne čierne korenie, chilli, škorica, fenikel, senovka grécka, kardamón či kajenské korenie.

Čili

ChilliChilli
Zdroj: shutterstock

Čili má kulinársky a medicínsky význam. Štúdie s rôznym príjmom čili papričiek v strave dokázali, že uľahčuje chudnutie. Obsahuje zložku nazývanú kapsaicín, ktorá môže zvýšiť metabolizmus a tým aj množstvo kalórií, ktoré telo spaľuje. Pomáha znižovať chuť do jedla, čo môže byť prínosné pri kontrolovaní množstva potravy. Niektoré štúdie naznačujú, že čili môže zlepšiť trávenie a pomôcť znižovať nafukovanie a iné tráviace problémy, ktoré môžu mať vplyv na hmotnosť. Kapsaicín obsiahnutý v čili môže tiež pomôcť znižovať hromadenie tuku v tele a tým znižovať celkové množstvo telesného tuku.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor