MENU
zdravy-zivot

Začína vás pobolievať hlava? 7 jednoduchých vecí, ktoré zaženú ťažkosti

Migrénu môže spustiť aj pridlhá práca s počítačom.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Začína vás pobolievať hlava? 7 jednoduchých vecí, ktoré zaženú ťažkosti

Zaskočiť vás môže kedykoľvek behom dňa. Zavalia vás pracovné povinnosti, ak sa k tomu pridá skoré vstávanie, či málo pohybu, ťažkosti priam privolávate.

Počiatočné bolesti hlavy však môžete zahnať. Nedajte si pokaziť deň, začnite konať. Niekedy stačí skutočne málo a ťažkosti sa stratia. Čo treba podniknúť, aby ste sa bolesti hlavy, čo najrýchlejšie zbavili?

Pohár vody

Možno to znie príliš jednoducho, ale pri začínajúcej bolesti vám môže pomôcť pohár vody. Niekedy pri rôznych povinnostiach jednoducho zabúdate piť. Kvôli nedostatku tekutín začne hustnúť krv a celé telo, vrátane hlavy, bude postupne horšie zásobené kyslíkom. Výsledkom je bolesť hlavy. Pomôže vám nielen pohár obyčajnej vody, ale i minerálky, ktorá obsahuje horčík. 

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor