MENU
zdravy-zivot

7 JEDNODUCHÝCH tipov ako môžete konečne zhodiť z brucha

Ploché brucho si môžete vyformovať aj doma.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

7 JEDNODUCHÝCH tipov ako môžete konečne zhodiť z brucha

Ploché brucho je nielen pekné, ale najmä veľmi dôležité pre zdravie. Ako však naštartovať zmenu a zbytočne nehladovať?

Brucho je časť tela, kde sa tuk veľmi rád ukladá. Zbaviť sa neželanej pneumatiky nemá len estetický, ale hlavne aj zdravotný efekt. V iných častiach tela máte podkožný tuk, na bruchu sa však rád ukladá okolo orgánov a to už môže byť nebezpečné. Zvyšuje sa riziko srdcovo-cievnych ochorení i cukrovky. U dám by nemal byť obvod pásu väčší ako 80 a u mužov viac ako 94 centimetrov. Zmena sa oplatí v každom veku. Ako ju naštartovať?

Nehladujte

Ak si myslíte, že brucho si najrýchlejšie odbúrate hladovkou, je to chyba. Radšej sa naučte správne jesť. Pravidlo overené rokmi je jednoduché, musíte viac kalórií spáliť ako prijať. Každý deň sa snažte jesť zeleninu, leto je ideálne na prípravu čerstvých šalátov. Zelenina nemá vysokú energetickú hodnotu a okrem vitamínov a minerálov obsahuje vlákninu. Výborne vás zasýti, ale poteší trávenie. Nezabúdajte na príjem zdravých cukrov i tukov. Vsaďte na zastudena lisované oleje, ryby a celorznné výrobky. K dobrým sacharidom patria napríklad sladké zemiaky alebo ovsené vločky.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor