MENU
zdravy-zivot

7 dôvodov, prečo priberáte pre vaše zamestnanie. S týmto rýchlo prestaňte

Za pracovným stolom zjete oveľa väčšie množstvo jedla.
Zdravý život

7 dôvodov, prečo priberáte pre vaše zamestnanie. S týmto rýchlo prestaňte

Poznáte to. Ráno kávička, ku kávičke niečo sladké. Potom obed a o dve hodiny vás opäť prepadne neutíšiteľná a stupňujúca sa chuť na kalorickú maškrtu. Neodoláte a do piatich minút zhltnete obrovský burger.

Čudujete sa, že priberáte? Tu je 7 chýb, ktoré by ste v snahe schudnúť mali prestať robiť. 

Neraňajkujete

Tešíte sa z prvenstva v kancelárii a z toho, že včasný príchod vám zabezpečí väčší pokoj pri práci, no zabúdate sa doma naraňajkovať. „Ak začínate deň, bez akéhokoľvek „paliva“, pred obedom sa pripravíte o energiu,“ citovala pre portál Prevention Rania Batayneh, autorka knihy The One One One Diet. Potom sa stáva, že sliedite  po kalorických chuťovkách všade, kde sa dá. Stačí si len doma privstať a venovať viac času príprave zdravých raňajok. Výbornou voľbou je akákoľvek kombinácia bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov. Spravte si praženicu, k tomu tanier čerstvej zeleniny a celozrnného chleba, alebo ovsenú kašu s ovocím a orechmi. Že nemáte čas doma raňajkovať? Raňajky si prichystajte a vezmite so sebou do práce.Tešíte sa z prvenstva v kancelárii a z toho, že včasný príchod vám zabezpečí väčší pokoj pri práci, no zabúdate sa doma naraňajkovať. „Ak začínate deň, bez akéhokoľvek „paliva“, pred obedom sa pripravíte o energiu,“ citovala pre portál Prevention Rania Batayneh, autorka knihy The One One One Diet. Potom sa stáva, že sliedite  po kalorických chuťovkách všade, kde sa dá. Stačí si len doma privstať a venovať viac času príprave zdravých raňajok. Výbornou voľbou je akákoľvek kombinácia bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov. Spravte si praženicu, k tomu tanier čerstvej zeleniny a celozrnného chleba, alebo ovsenú kašu s ovocím a orechmi. Že nemáte čas doma raňajkovať? Raňajky si prichystajte a vezmite so sebou do práce.
Tešíte sa z prvenstva v kancelárii a z toho, že včasný príchod vám zabezpečí väčší pokoj pri práci, no zabúdate sa doma naraňajkovať. „Ak začínate deň, bez akéhokoľvek „paliva“, pred obedom sa pripravíte o energiu,“ citovala pre portál Prevention Rania Batayneh, autorka knihy The One One One Diet. Potom sa stáva, že sliedite  po kalorických chuťovkách všade, kde sa dá. Stačí si len doma privstať a venovať viac času príprave zdravých raňajok. Výbornou voľbou je akákoľvek kombinácia bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov. Spravte si praženicu, k tomu tanier čerstvej zeleniny a celozrnného chleba, alebo ovsenú kašu s ovocím a orechmi. Že nemáte čas doma raňajkovať? Raňajky si prichystajte a vezmite so sebou do práce.
Zdroj: Shutterstock.com
Tešíte sa z prvenstva v kancelárii a z toho, že včasný príchod vám zabezpečí väčší pokoj pri práci, no chybou je, že sa väčšinu zabudnete doma naraňajkovať. „Ak začínate deň, bez akéhokoľvek „paliva“, pred obedom sa pripravíte o energiu,“ citovala pre portál Prevention Rania Batayneh, autorka knihy The One One One Diet. Potom sa stáva, že sliedite  po kalorických chuťovkách všade, kde sa dá. Stačí si len doma privstať a venovať viac času príprave zdravých raňajok.

Výbornou voľbou je akákoľvek kombinácia bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov. Spravte si praženicu, k tomu tanier čerstvej zeleniny a celozrnného chleba, alebo ovsenú kašu s ovocím a orechmi. Že nemáte čas doma raňajkovať? Raňajky si prichystajte a vezmite so sebou do práce.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Trápi ma pálenie a svrbenie v intímnych partiách. Stery sú negatívne. Čo to môže byť?

Anamnézu by bolo treba doplniť o čas vzniku či dĺžku trvania ťažkostí a upresniť aj lokalizáciu, či ide o vonkajší genitál – vnútorné pysky, vonkajšie pysky, slabiny, sliznicu pošvy. Lekára bude zaujímať aj to, či je pri ťažkostiach prítomný výtok, prípadne akej farby a zápachu. Dôležité je uviesť, či problémy súvisia s menštruačným cyklom, pohlavným stykom, kúpaním v bazéne, vo vírivke, s ťažkosťami pri močení, so štípaním a s pálením v oblasti močovej rúry, respektíve pri močení alebo po ňom, s tráviacimi ťažkosťami, intoleranciami, hnačkovou stolicou, užívaním nejakých liekov, alergiami, poruchami imunity, depiláciou intímnych partií...

Príčina môže byť zápalová, ale i nezápalová. Potrebné je gynekologické vyšetrenie v čase ťažkostí. Uvádzate, že zápaly a ochorenia prenosné pohlavným stykom ste mali vylúčené, do úvahy preto prichádzajú alergické reakcie. Je vhodné postupne vymeniť mydlo, sprchovací gél, prací prášok, aviváž, toaletný papier. Môže ísť aj o niektoré ochorenia kože, tie by však diagnostikoval dermatológ. Ak sa vylúči všetko uvedené, je možné aplikovať lokálnu liečbu na potlačenie ťažkostí. Keby sa ťažkosti zhoršovali a všetky uvedené príčiny by boli vylúčené, mohli by ste zvážiť aj terapiu laserom.

čítať viac

Čo to znamená, že lieky odvodňujú? Stačí menej piť a nemusím ich užívať?

Lieky na odvodnenie znižujú nadbytočnú vodu, teda retenciu tekutín, v tele tým, že zvyšujú tvorbu moču. Tieto lieky sa užívajú pri viacerých diagnózach, ako je napríklad nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku ochorenia srdca, pečene alebo obličiek, nahromadenie tekutín v tkanivách v dôsledku popálenín, pri liečbe vysokého krvného tlaku, ale aj pri iných ochoreniach. Ich účinok nenahradíte obmedzeným príjmom tekutín. Zavodnenie organizmu často sprevádzajú nepríjemné pocity opuchnutých končatín, ťažoby v bruchu alebo iných zdravotných ťažkostí. Nadmerné množstvo vody v sebe držia napríklad ženy pred menštruáciou, v období tehotenstva alebo menopauzy. Ak užívate lieky na odvodnenie, nikdy ich sami nevysadzujte bez predchádzajúcej rady s lekárom. Ak ste takéto lieky doteraz neužívali a máte pocit, že ich potrebujete, poraďte sa so svojím lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a vylúči iné závažné ochorenia.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor