MENU
zdravy-zivot

7 cvikov proti kŕčovým žilám dobije energiou celé telo

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

7 cvikov proti kŕčovým žilám dobije energiou celé telo

Najhoršia pre cievny systém je nečinnosť. Trénerka Lucia Medeková pripravila zostavu, ktorá je aj výbornou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl.

Pri cvičení sa nezameriavajte len na nohy. Podľa trénerky Lucie Medekovej je ideálne začať rozcvičením, pri ktorom napríklad vzpažíte a jemne pohýbete prstami. Tak postupne rozprúdite celý cievny systém. Výbornou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl sú napríklad i drepy. Cvičením si vyplňte obednú prestávku alebo si jednotlivé cviky urobte postupne behom dňa, keď máte pár minút voľna.

Natiahnite sa

1A V stoji roznožte na šírku bokov, špičky smerujú vpred. Spevnite stred tela, lopatky ťahajte mierne nadol a k sebe. S nádychom vzpažte. Potom pohybujte postupne prstami, ako by ste sa ich končekmi chceli dotknúť dlane.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

1B Po chvíli sa s výdychom predkloňte, mierne pokrčte kolená. Hlavu spustite nadol a celé telo postupne uvoľnite.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

1C V záverečnej fáze v predklone zapažte a vytočte dlane. Pohyb na chvíľu zastavte. Celú zostavu opakujte 5-krát.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

Ako pokračovať ďalej? ►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor