MENU
zdravy-zivot

7 cvikov proti kŕčovým žilám dobije energiou celé telo

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

7 cvikov proti kŕčovým žilám dobije energiou celé telo

Najhoršia pre cievny systém je nečinnosť. Trénerka Lucia Medeková pripravila zostavu, ktorá je aj výbornou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl.

Pri cvičení sa nezameriavajte len na nohy. Podľa trénerky Lucie Medekovej je ideálne začať rozcvičením, pri ktorom napríklad vzpažíte a jemne pohýbete prstami. Tak postupne rozprúdite celý cievny systém. Výbornou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl sú napríklad i drepy. Cvičením si vyplňte obednú prestávku alebo si jednotlivé cviky urobte postupne behom dňa, keď máte pár minút voľna.

Natiahnite sa

1A V stoji roznožte na šírku bokov, špičky smerujú vpred. Spevnite stred tela, lopatky ťahajte mierne nadol a k sebe. S nádychom vzpažte. Potom pohybujte postupne prstami, ako by ste sa ich končekmi chceli dotknúť dlane.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

1B Po chvíli sa s výdychom predkloňte, mierne pokrčte kolená. Hlavu spustite nadol a celé telo postupne uvoľnite.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

1C V záverečnej fáze v predklone zapažte a vytočte dlane. Pohyb na chvíľu zastavte. Celú zostavu opakujte 5-krát.

Lucia Medeková - cvičenie na kŕčové žilyLucia Medeková - cvičenie na kŕčové žily
Zdroj: Robo Hubač

Ako pokračovať ďalej? ►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor