MENU
zdravy-zivot

Máte studené nohy? 6 tipov, ktoré vás zohrejú lepšie ako ponožky

Nohy vám pomôžu zahriať nielen teplé ponožky.
Zdravý život

Máte studené nohy? 6 tipov, ktoré vás zohrejú lepšie ako ponožky

Chodidlá chránia topánky, avšak keď sú v nich príliš dlho, ľahko sa spotia. Od studených nôh potom prejde chlad do celého tela. Udržte si teplé nohy vďaka malým trikom.

Kupujete si hrubé, ťažké ponožky, do ktorých si schováte chodidlá a čakáte kedy vám bude na nohy teplo? Aj pri voľbe ponožiek treba byť dôslednejší. Viete, že bavlna nie je najlepší materiál? Chodidlá si v teple udržíte aj vďaka pikantným jedlám. Stimulujú krvný obeh a zohrejú vás po špičky prstov.

1. Cvičte prstami

Čakali ste dlho na zastávke a pociťujete, že vám od nôh začína do tela prúdiť chlad? Okamžite začnite so zahrievaním. Niekedy stačí, keď hýbať prstami v topánky, mierne ich krčte a vystierajte. Začnite sa prechádzať alebo aj skákať. Pomôže aj pohupovanie z päty na špičky. Fyzická aktivita stimuluje krvný obeh a zvyšuje telesnú teplotu. 

Ako si udržať nohy v teple? ►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor