MENU
zdravy-zivot

Máte studené nohy? 6 tipov, ktoré vás zohrejú lepšie ako ponožky

Nohy vám pomôžu zahriať nielen teplé ponožky.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Máte studené nohy? 6 tipov, ktoré vás zohrejú lepšie ako ponožky

Chodidlá chránia topánky, avšak keď sú v nich príliš dlho, ľahko sa spotia. Od studených nôh potom prejde chlad do celého tela. Udržte si teplé nohy vďaka malým trikom.

Kupujete si hrubé, ťažké ponožky, do ktorých si schováte chodidlá a čakáte kedy vám bude na nohy teplo? Aj pri voľbe ponožiek treba byť dôslednejší. Viete, že bavlna nie je najlepší materiál? Chodidlá si v teple udržíte aj vďaka pikantným jedlám. Stimulujú krvný obeh a zohrejú vás po špičky prstov.

1. Cvičte prstami

Čakali ste dlho na zastávke a pociťujete, že vám od nôh začína do tela prúdiť chlad? Okamžite začnite so zahrievaním. Niekedy stačí, keď hýbať prstami v topánky, mierne ich krčte a vystierajte. Začnite sa prechádzať alebo aj skákať. Pomôže aj pohupovanie z päty na špičky. Fyzická aktivita stimuluje krvný obeh a zvyšuje telesnú teplotu. 

Ako si udržať nohy v teple? ►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor