MENU
zdravy-zivot

6 trikov ako zjemniť ranné opuchy očí a odľahčiť viečka

Unavené oči budete mať ráno skôr opuchnuté.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

6 trikov ako zjemniť ranné opuchy očí a odľahčiť viečka

Potrebujete si ráno rýchlo osviežiť opuchnuté oči? Vyskúšajte jednoduché ošetrenia, ale pozor si dajte aj na to, kedy a koľko pijete.

Postačí opuchnuté oči opláchnuť studenou vodou? „Určite. Prípadne si môžete na viečka položiť studené gélové vankúšiky alebo čajové lyžičky. Vhodné sú obklady z čierneho čaju alebo priamo čajové vrecúška, ktoré prelejete horúcou vodou a vychladíte. Obklad môžete doplniť precvičením očí, žmurkaním alebo správnou masážou,“ radí tipy na rýchle osvieženie dermatologička MUDr. Petra Mečiarová.

2. Obyčajná lyžička

Ak viete, že idete neskôr spať a máte sklon k opuchom, dajte si už večer do chladničky čajovú lyžičku. Ráno si ju stačí jemne priložiť asi na päť minút na viečko. Prípadne lyžičku dajte pod studenú tečúcu vodu, aby sa ochladila. Milovníci zeleniny majú určite vždy poruke uhorky, opuchy môžu zahnať dve kolieska, ktoré si stačí priložiť na viečka.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor