MENU
zdravy-zivot

Potrebujete naštartovať chudnutie? Vyskúšajte 6 ranných rituálov

Chudnutie vám môžu uľahčiť aj niektoré ranné rituály.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Potrebujete naštartovať chudnutie? Vyskúšajte 6 ranných rituálov

Potrebujete zhodiť pár kilogramov? Nastavte si správne organizmus hneď po budíčku. Stačí mierne zmeniť návyky.

Straší vás sezóna plaviek? Bojíte sa či sa zmestíte do svojich obľúbených šortiek? Podľa nemeckého webu womenshealth.de má byť schudnutie niekoľkých kilogramov vcelku jednoduché. Celý princíp spočíva v tom, že ráno tvorí základ celého dňa a ovplyvňuje rozhodnutia, ktoré postupne prichádzajú. Je to dostatočný dôvod na to, aby ste vyskúšali šesť ranných rituálov?

1. Akurátny spánok

To, že nedostatok spánku podporuje rozvoj obezity je jasné. Oplatí sa vám však vyspávať? Podľa odborníkov nie je dobrý ani opačný extrém. Po desiatich hodinách spánku sa totiž metabolizmus nerozbehne a častejšie sa uvoľňuje aj stresový hormón kortizol. To spôsobuje rýchlejšie ukladanie tuku. Navyše zostáva nízka hladina cukru v krvi, čo zvyšuje túžbu po jedle. Optimálny je sedem- až deväťhodinový spánok.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor