MENU
zdravy-zivot

5 cvikov, ktoré naštartujú spaľovanie a nemusíte vstať ani z postele

Ranná rozcvička
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

5 cvikov, ktoré naštartujú spaľovanie a nemusíte vstať ani z postele

Zažeňte posledné zvyšky spánku. Pár ranných cvikov však môže zlepšiť koncentráciu počas celého dňa.

Čím budú dni kratšie, tým horšie sa bude vstávať. Po tme sa z postele nebude chcieť vyliezť takmer nikomu. Ak si však natiahnete ráno svaly, bude deň ľahší. Pri cvičení sa navyše lepšie okysličí mozog. Jednoduché strečingové cviky sú vhodné pre celú rodinu.  Ranný telocvik je ideálnou prevenciou proti vzniku artrózy a blahodarne pôsobí na kĺby, väzivá i chrupavky. Navyše ranným pohybom výborne podporíte spaľovanie tukov. Ktoré cviky vás naštartujú?

Pohúpte sa

V ľahu na chrbte pokrčte nohy a chyťte si ich rukami pod kolenami. Pritiahnite ich k hrudníku a pomaly sa pretáčajte na ľavú a pravú stranu. Opakujte 10-krát na každú stranu.

Ako pokračovať?

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor