MENU
zdravy-zivot

6 rád ako sa upraviť pred online komunikáciou, aby ste vyzerali čo najlepšie

Minimálne vrchná časť odevu by mala byť na online stretnutí solídna.
Zdravý život

6 rád ako sa upraviť pred online komunikáciou, aby ste vyzerali čo najlepšie

Mnohé pracovné aj súkromné "stretnutia" teraz prebiehajú online a oko kamery nie je vždy také lichotivé, ako by sme chceli. Ako pri video rozhovore vyzerať pekne a zdravo?

Podľa prognóz sa na videokonferenciách budeme stretávať pravdepodobne častejšie, a to aj keď sa svet opäť vráti do normálu. Home office sa pre mnohých stane štandardom, pretože mnohé firmy zistili, že je to pre ne výhodnejšie. Nastáva tak vhodný čas aby sme sa naučili, ako z často nelichotivého video obrazu snímaného kamerou vyťažiť maximum. Niekoľko fígľov by tomu mohlo pomôcť.

1. Prezlečte sa z domáceho do slušného

Videohovor nás zvádza k istej nedbanlivosti - veď ma príliš nevidno, vravíme si. To, že máte pracovnú schôdzku z domu však neznamená, že na ňu môžete prísť v pyžame. Minimálne vrchný diel oblečenia vidia všetci, dajte si na ňom záležať. Oblek, kravata či hodvábna blúzka síce nutné nie sú, no aspoň neformálny kancelársky outfit si videokonferencia žiada. Pri výbere šiat sa oplatí riadiť niekoľkými nepísanými pravidlami. Snažte sa vyvarovať bielej alebo veľmi tmavej až čiernej farbe, pretože tie vás v kamere opticky zväčšujú. Vhodné nie sú ani výrazné vzory, kocky či káro, ktoré na obrazovke môžu pôsobiť rušivo. Vhodnými sú jasné, plné farby.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže za každodennú bolesť hrdla alergia alebo zápal?

Bolesť v hrdle postihuje deti výrazne častejšie než dospelých, až osemkrát ročne. Detská sliznica v hrdle je veľmi citlivá. Bežne sa spája s infekciou alebo aj neinfekčným zápalom, napríklad z alergie. Môže vzniknúť vďaka obyčajnému pobytu vonku na studenom vzduchu alebo v suchom vzduchu v interiéri. V prípade, že za bolesťami hrdla nie sú vážne infekcie a zápaly, ale iba miernejšie podráždenie či prechladnutie, môžete ho riešiť domácimi prostriedkami. Veľmi dôležité je pravidelné dopĺňanie tekutín. Tam, kde bude dieťa ležať počas dňa aj spať v noci, by ste mali dostatočne zvlhčovať vzduch, nakoľko príliš suché ovzdušie podporuje dráždenie sliznice v hrdle. Pravidelne vetrajte. Na kloktanie aj na pitie využite viacero overených a osvedčených prírodných prostriedkov či rastlín. Pri pretrvávaní bolesti hrdla navštívte vášho pediatra, ktorý na základe aj iných klinických symptómov určí, či dieťa musí vyšetriť alergiológ.

čítať viac

Ako ošetrovať hemoroid, ktorý sa vytvoril počas tehotenstva a po pôrode nezmizol?

Počas tehotenstva je v žilách konečníka veľký pretlak, ktorý spôsobuje ich postupný nárast,  predlžovanie a vytváranie tzv. meandrov. V prípade keď dôjde k zápalu alebo trombóze, tento proces  sa zrýchľuje a vyvrcholí tým, že sa hemoroid (zlatá žila) vyklenie, je tuhý a bolestivý. Keď je hemoroid vyklenutý, ľahšie sa infikuje mykózami či bakteriálnymi infekciami, a to najčastejšie spôsobuje svrbenie.
Odporučil by som čo najskôr navštíviť špecialistu na liečbu hemoroidov (tzv. proktológa) a ochorenie radikálne riešiť. Zákroky je lepšie robiť v prípade, keď žena nedojčí. Pokiaľ je ale bolesť veľmi silná, môžu sa robiť aj u dojčiacich žien. V závislosti od lokálneho nálezu sa robí narezanie, vyrezanie, laserová liečba alebo gumičkovanie (tzv. Barronova ligatúra).
Konzervatívnu liečbu by som vo vašom prípade neodporúčal, nakoľko len predlžuje a zhoršuje ochorenie. Síce na chvíľu pomôže a zlepší nález, ale ochorenie pretrváva a po čase nastane opäť zhoršenie. Konzervatívna liečba čapíkmi a masťami je vhodná len na začiatku ochorenia, v pokročilejších štádiách už je potrebné radikálnejšie riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia