MENU
zdravy-zivot

6 SUPER cvikov, vďaka ktorým bude šúchanie stehien minulosťou

Pravidelný tréning ukončite strečingom.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

6 SUPER cvikov, vďaka ktorým bude šúchanie stehien minulosťou

Pravidelné posilňovanie stehien nie je nikdy na škodu. Zaraďte si do tréningu efektívne cviky.

Šaty, sukne, šortky, niekedy odhalia mierne nedostatky na postave. K problematickým partiám, najmä u dám, často patria stehná. Nikdy nie je na škodu začať s cieleným spevňovaním. Pri väčšine pohybov dostane navyše zabrať aj zadok. Cviky sa oplatí zaradiť do komplexného tréningu.

Postavte sa do širšieho stoja rozkročného, ruky zopnite pred hruďou. Prejdite do podrepu, potom sa postavte a unožte pravou. Opäť prejdite do podrepu, potom sa postavte a unožte ľavou. Počas celého pohybu držte vystretý chrbát a spevnený stred tela. Opakujte 15-krát na každú stranu. Ak si chcete cvik sťažiť, dajte si okolo členkov pružný pás.

Precvičte si stehná unožovaním z podrepu.Precvičte si stehná unožovaním z podrepu.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor