MENU
zdravy-zivot

6 cvikov pre pevný chrbát. Posilňujte ho, aby nebolel

Cvičte, aby vás chrbát nebolel

Súvisiace témy

Zdravý život

6 cvikov pre pevný chrbát. Posilňujte ho, aby nebolel

Uvolňujete ho, naťahujete, ale chrbát sa oplatí aj cielene posilňovať. Svalstvo ho ľahšie udrží vzpriamený.

Brušné svaly začnete väčšinou posilňovať, keď sa vám horšie zapína gombík na nohaviciach či sukni. Stehná a zadok zase patria k problematickým častiam tela, na ktoré si posvietite pri každom tréningu. Kedy ste naposledy cielene posilňovali chrbtové svalstvo? Cviky si určite zaraďte do svojej bežnej tréningovej rutiny. Pevný chrbát lepšie odoláva bežnej záťaži. Nezačnite cvičiť, až keď sa ohlási bolesť.

Zahrajte sa na Supermana

Ľahnite si na brucho, vystrite nohy i paže. V prvej fáze sa snažte s nádychom z podlahy zdvihnúť vystreté ruky, trup i nohy. Stačí pár centimetrov. V krajnej pozícii pohyb zastavte. Predstavte si, že ste Superman, ktorý letí. Ak budete mať tento cvik zvládnutý, môžete pridať náročnosť. Vo zdvihu môžete ťahať lakte nadol a paže otvoriť. Zastavte sa v polohe, keď sú lakte na úrovni pliec. 

chrbát posilňovaniechrbát posilňovanie
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Syn nevypije nič, čo je bez cukru. Kedy sa mu to odrazí na váhe?

Pravdou je, že už konzumácia pollitra sladených nápojov vedie k ďalším negatívnym dopadom na zdravie, lebo zvyšuje riziko vzniku cukrovky, zvýšenej hladine trigklyceridov v krvi a teda aj srdcovocievnych ochorení. U mladých ľudí, ktorí sú aktívni a športujú nemusí nutne konzumácia sladených nealkoholických nápojov viesť k nadváhe či obezite. Častokrát je ich pitie aj spoločensky podmienené, najmä v kolektívoch mladých ľudí, ktorí často obľubujú aj energetické nápoje. Skúste syna motivovať konzumovať skôr ochutené minerálky a samozrejme stále platí, čo doma nie je sa nezje a nevypije.

čítať viac

Môže byť dcérka v noci taká hladná?

Myslím, že to od nej chcete priskoro. Nepíšete, či spíte v jednej miestnosti alebo v jednej posteli, či dojčíte, alebo nie. Myslím si, že hladná určite nebude, vyžaduje si skôr vašu prítomnosť. Prvé tri roky života od nich nemôžete očakávať dokonalý spánkový režim. Rodičia sa však snažia, aby dieťa prespalo celú noc čím skôr, sú nervózni, keď sa im to nedarí a to všetko potom prenášajú na svoje deti. Spánku dieťatko nemusíte učiť. Pomôcť mu zaspať a zabezpečiť pokojný spánok ale môžete. Dieťa vyžaduje počas spánku blízkosť niektorého z rodičov. Odstráňte z jeho blízkosti zbytočné rušivé vplyvy, Vypnite televíziu, uberte na množstve podnetov, choďte viac do prírody. Dieťa sa pred spánkom potrebuje uvoľniť, zbaviť emócií. Vôbec nie je na škodu, ak si pred spánkom i poplače, avšak vo vašej prítomnosti, nie osamote. Nepohoda medzi matkou a otcom takisto na dieťa nepôsobí najlepšie. Veľmi dôležitá je pravidelnosť, teda chodiť spať v rovnakom čase. Ak nič nepomáha, zoberte dieťa k sebe do postele a spite spolu. Tak to funguje všade v prírode.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia