MENU
zdravy-zivot

Stres pod kontrolou: Stlačte si TIETO miesta na tele pre rýchlu úľavu

Niekedy pomáha aj masáž, ďalšie tipy na uvoľnenie nájdete na ďalšej strane.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Stres pod kontrolou: Stlačte si TIETO miesta na tele pre rýchlu úľavu

Vaše telo je posiate množstvom akupresúrnych a reflexných bodov. Vedieť, kde a ako ich správne stlačiť, je kľúčom k uvoľneniu nielen bolesti, ale aj stresu a úzkosti.

Na rôznych častiach tela nájdete veľa reflexných bodov, ktoré ovplyvňujú funkciu orgánov a iných častí tela. Zatlačením na to správne miesto si viete výrazne uľaviť od bolesti aj psychických stavov.

V dnešnej uponáhľanej dobe ste zaplavení množstvom informácií, ktoré už neviete ani filtrovať. Rovnako vysoké tempo v pracovnom živote vás odčerpáva o energiu. Podliehate často stresu, ktorý sa potom začne ukazovať na vašom zdraví. Bývate často unavení, vyčerpaní a podráždení? Nedivíme sa, veď taká enormná psychická záťaž je náročná na celkový fyzický stav. Ťažko sa sústredíte, bolí vás hlava, máte problémy s trávením a spánkom. V určitom bode svojho života môžete začať pociťovať aj úzkosť, pocity strachu, obáv a nepokoj. To všetko môže negatívne ovplyvniť váš každodenný život.

Mali by ste s tým niečo urobiť. Stačí naozaj málo. Na chvíľku si sadnite, uvoľnite sa a urobte si domácu akupresúru. Táto alternatívna medicínska technika vychádza z tradičnej čínskej medicíny a môže priniesť úľavu od stresu a úzkosti. Princípom je stláčanie a masírovanie určitých bodov na tele prstami ruky.

Využitie akupresúry na medicínske účely nie je úplne vedecky podložené a existuje málo štúdií, ktoré dokazujú použitie tlakových bodov na liečbu chorôb. Sú potrebné rozsiahlejšie štúdie, aby sa dokázalo, že použitie reflexných bodov pôsobí na liečbu úzkosti a iných chorôb. Jednoznačne to ale stojí za vyskúšanie a zmiernenie stresu a psychického napätia.

6 tlakových bodov na úľavu od stresu nájdete na ďalších stranách ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor