Štipľavo komentujete okolie a každé negatívum ihneď skritizujete? Ak sa vám niečo nepáči, dáte to všetkým ihneď vedieť? Negativita nie je hneď nezdravá! V skutočnosti si veľmi správne ventilujete úzkosť, frustráciu a aj miernu depresiu.

5 zlozvykov, ktorých sa nesmiete vzdať! Máte aspoň jeden?5 zlozvykov, ktorých sa nesmiete vzdať! Máte aspoň jeden?

„Oveľa horšie je nič nepovedať a ticho trpieť. Vnútorný stres sa rýchlo odzrkadlí aj na fyzickom zdraví. Dlhodobý stres zvyšuje riziko infarktu, vzniku žalúdočných vredov, astmy, porúch štítnej žľazy, cukrovky, depresie a mnohých iných. Stres zhorší každé jedno ochorenie, ktoré už máte a spomalí liečbu," upozorňuje psychoterapeutka PhDr. Alica Terková.

Slovník ako drevorubač?

Pokojne buďte vulgárna, keď zakopnete o nábytok. Keď sa porežete pri krájaní, popálite pri varení alebo trpíte pri depilácii nôh. „Nadávanie zmierňuje bolesť," prekvapuje psychoterapeutka. Kanadskí vedci desaťročia sledovali ženy v pôrodnej sále. Tie, ktoré pri pôrode poriadne nadávali, trpeli menej. Keď tam mali aj partnera a mohli zlosť adresovať jemu, bolesť bola ešte menšia. Potvrdili to aj britskí študenti, ktorým namočili ruku do ľadovej vody. Jedna skupina mohla pri testovaní nadávať, druhá nie. Hádajte, ktorí vydržali dlhšie?Pokojne buďte vulgárna, keď zakopnete o nábytok. Keď sa porežete pri krájaní, popálite pri varení alebo trpíte pri depilácii nôh. „Nadávanie zmierňuje bolesť," prekvapuje psychoterapeutka. Kanadskí vedci desaťročia sledovali ženy v pôrodnej sále. Tie, ktoré pri pôrode poriadne nadávali, trpeli menej. Keď tam mali aj partnera a mohli zlosť adresovať jemu, bolesť bola ešte menšia. Potvrdili to aj britskí študenti, ktorým namočili ruku do ľadovej vody. Jedna skupina mohla pri testovaní nadávať, druhá nie. Hádajte, ktorí vydržali dlhšie?
Pokojne buďte vulgárna, keď zakopnete o nábytok. Keď sa porežete pri krájaní, popálite pri varení alebo trpíte pri depilácii nôh. „Nadávanie zmierňuje bolesť," prekvapuje psychoterapeutka. Kanadskí vedci desaťročia sledovali ženy v pôrodnej sále. Tie, ktoré pri pôrode poriadne nadávali, trpeli menej. Keď tam mali aj partnera a mohli zlosť adresovať jemu, bolesť bola ešte menšia. Potvrdili to aj britskí študenti, ktorým namočili ruku do ľadovej vody. Jedna skupina mohla pri testovaní nadávať, druhá nie. Hádajte, ktorí vydržali dlhšie?
Zdroj: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Pokojne buďte vulgárna, keď zakopnete o nábytok. Keď sa porežete pri krájaní, popálite pri varení alebo trpíte pri depilácii nôh. „Nadávanie zmierňuje bolesť," prekvapuje psychoterapeutka. Kanadskí vedci desaťročia sledovali ženy v pôrodnej sále. Tie, ktoré pri pôrode poriadne nadávali, trpeli menej. Keď tam mali aj partnera a mohli zlosť adresovať jemu, bolesť bola ešte menšia. Potvrdili to aj britskí študenti, ktorým namočili ruku do ľadovej vody. Jedna skupina mohla pri testovaní nadávať, druhá nie. Hádajte, ktorí vydržali dlhšie?

Zabúdate na hygienu? ►