MENU
zdravy-zivot

5 zdravotných problémov, za ktoré môže LENIVOSŤ. Hrozia aj vám?

Guy,Lies,On,His,Belly,And,Watches,Tv

Súvisiace témy

Zdravý život

5 zdravotných problémov, za ktoré môže LENIVOSŤ. Hrozia aj vám?

Sedavé zamestnanie, málo voľného času a oddych je len ležanie na gauči pred televízorom? Pozor, aby ste si týmto štýlom nezarobili na poriadne problémy. A to nemyslím len na kilá navyše.

Pravidelná pohybová aktivita vás môže ochrániť pred viacerými zdravotnými problémami. Jej nedostatok je dnes jeden z najväčších problémov. Nejde len tuk na bruchu, v ohrození môže byť aj vaše srdce, cievy, ale i duša.

Obezita

Nadvádha je prvým viditeľným prejavom toho, že sa málo hýbete. Samozreme, neplatí to pre všetkých ľudí. Vo veľkej miere je však vznik obezity podmienený vysokým energetickým príjmom a nízkym výdajom. Pravidelný pohyb zlepšuje fyzickú kondícii a bráni ukladaniu prebytočného tuku. Dokonca môže krátkodobo znižovať chuť do jedla. Fyzická aktivita je prospešná pre všetkých bez ohľadu na to koľko vážite a vyhýbať by sa mu nemali ani štíhli ľudia. 

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

čítať viac

Dcérka vykakala krvnú zrazeninu. Čo to je? Mám sa báť?

Prímes krvi v stolici môže a nemusí signalizovať závažný problém. Pri náleze krvi je vždy potrebné zhodnotiť celkový stav dieťa a hľadať ďalšie príznaky. Ak je prítomná krv v malom množstve na povrchu stolice, zvyčajne sa jedna o fisúru - drobnú trhlinu sliznice konečníka. Krv je vtedy jasno červená. Ak je stolica tmavá ide o natrávenú krv z horných častí tráviaceho traktu, prípadne prehltnutú krv pri ragádach na prsníku. Krv vo vnútri stolice môže byť následkom alergie na bielkovinu  kravského mlieka, ale aj následkom  krvácivej choroby novorodencov spôsobenej  nedostatkom vitamínu K. Ak má dieťa teplotu, krvavé hlieny v zelenej stolici môžu byť prejavom infekcie najčastejšie Campylobacter. Vo vašom prípade mohlo ísť o drobnú ragádu na prsníku u vás a dcérka s mliečkom vypila aj krv z poškodenej cievy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor