MENU
zdravy-zivot

Chcete schudnúť po 50? Týchto 5 zlozvykov sa musíte okamžite zbaviť

Close,Up,Portrait,Of,Mature,Woman,Sitting,In,A,Chair
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Chcete schudnúť po 50? Týchto 5 zlozvykov sa musíte okamžite zbaviť

Ak chcete byť v päťdesiatke ako prútik, už dnes si osvojte isté pravidlá. Po okrúhlinách by to bolo ťažšie.

Ak ste si zachovali štíhlosť po štyridsiatke, pripravte sa, že po päťdesiatke to bude zasa o niečo ťažšie. 50. rok je vek, kedy u väčšiny žien nastupuje menopauza. Úbytok estrogénu spôsobí postupné ubúdanie kostnej aj svalovej hmoty. Výsledkom je spomalený metabolizmus a prírastok hmotnosti. Platí to však len v prípade, že sa nevyvarujete niekoľkých základných chýb.

Ktoré chyby to sú a čo robiť namiesto nich? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor