MENU
zdravy-zivot

5 tipov ako si vystrieť chrbát na fitlopte. Vykotúľajte ju spod stola

Precvičte si hlavu. Vstaňte z fitlopty a zahrajte sa na chrobáka.

Súvisiace témy

Zdravý život

5 tipov ako si vystrieť chrbát na fitlopte. Vykotúľajte ju spod stola

Fitlopta je ideálnym pomocníkom na spestrenie tréningu. Chrbtu sa oplatí pravidelne venovať pozornosť.

Už zase vás pobolieva? Rozhodli ste sa urobiť niečo pre svoj chrbát, a tak ste si sadli na fitloptu? Radšej si na nej zacvičte. Predklony či záklony na lopte sú ideálne na natiahnutie tejto skúšanej časti tela.

1 Ľahnite si na fitloptu na brucho, dlane položte na zem, oprite sa aj špičkami. Hlavu držte v predĺžení chrbtice, pozerajte sa do zeme. Potom zdvihnite pravú nohu, držte ju v jednej línii s bedrovým kĺbom. Pohyb zastavte, vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte ľavou.

Cvičenie na chrbát.Cvičenie na chrbát.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor