MENU
zdravy-zivot

5 tipov ako si vystrieť chrbát na fitlopte. Vykotúľajte ju spod stola

Precvičte si hlavu. Vstaňte z fitlopty a zahrajte sa na chrobáka.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

5 tipov ako si vystrieť chrbát na fitlopte. Vykotúľajte ju spod stola

Fitlopta je ideálnym pomocníkom na spestrenie tréningu. Chrbtu sa oplatí pravidelne venovať pozornosť.

Už zase vás pobolieva? Rozhodli ste sa urobiť niečo pre svoj chrbát, a tak ste si sadli na fitloptu? Radšej si na nej zacvičte. Predklony či záklony na lopte sú ideálne na natiahnutie tejto skúšanej časti tela.

1 Ľahnite si na fitloptu na brucho, dlane položte na zem, oprite sa aj špičkami. Hlavu držte v predĺžení chrbtice, pozerajte sa do zeme. Potom zdvihnite pravú nohu, držte ju v jednej línii s bedrovým kĺbom. Pohyb zastavte, vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte ľavou.

Cvičenie na chrbát.Cvičenie na chrbát.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor