MENU
zdravy-zivot

5 tipov výživovej odborníčky ako chudnúť ľahko a bez stresu

Nedajte sa vyviesť z miery, ak chudnutie ide pomalšie, ako si prajete. Stanovte si reálne ciele.

Súvisiace témy

Zdravý život

5 tipov výživovej odborníčky ako chudnúť ľahko a bez stresu

Ak vás chudnutie príliš vyčerpáva, nečudujte sa, že vám nejde. Nechajte si poradiť výživovou odborníčkou.

Chudnutie alebo kalorický deficit je proces, kedy telo dostáva zabrať nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Ak naše chudnutie nepostupuje podľa našich predstáv, môže to v nás vyvolať rôzne negatívne pocity a naša snaha v tomto bode stroskotať. Poradíme vám, ako sa tomu vyhnúť.

Nastavte si reálne ciele

Tak, ako ste prišli k svojim kilám navyše, tak im musíte dať priestor opustiť vás. To znamená, že ak trvalo mesiace či roky, kým ste sa do daného stavu dostali, budete potrebovať rovnako toľko času, kým dôjdete k vytúženému cieľu. Aký by mal byť? Hlavne reálny. Nepreceňujte svoje možnosti a sily, aby neprišlo zranenie či sklamanie skôr, než ozajstné výsledky. Ozbrojte sa dávkou trpezlivosti a chuti, ktorá by vás nemala opúšťať. Ideálne je dokumentovať svoje pokroky prostredníctvom fotiek. Keď si ich porovnáte s prvou, kedy ste začínali, verte, že vždy budete o krôčik bližšie k vášmu snu. Vtedy sa vaše méty môžu postupne hýbať dopredu.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dajú sa vybieliť zuby zožltnuté z tetracyklínových antibiotík?

Každý zub je možné vybieliť, len to môže trvať rôzne dlho. Je pravda, že u „tetracyklínových“ zubov je to ťažké, ale nie nemožné. Zväčša je potrebné kombinovať ambulantné a domáce bielenie. Ak sa zveríte do rúk stomatológa, ktorý má na tomto poli skúsenosti, výsledok sa dostaví.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Pomôže mi ionoforéza na spotené dlane? Niekedy mi z nich pot kvapká

Aplikácia ionoforézy je príjemná, pociťujete pri nej iba mierne mravčenie a nie je finančne taká náročná. Ide o špeciálnu vaničku s vodou, kde si ponoríte ruky alebo nohy a nastavíte program na ionoforézu. Zariadenie pracuje ako vodný kúpeľ, cez ktorý vedie slabý elektrický jednosmerný prúd. Časový interval kúpeľa a intenzita „elektrického prúdu“ sa postupne zvyšujú. Jeden kúpeľ trvá päť až desať minút. Minimálny počet ošetrení je desať, ale dajú sa podľa potreby opakovať. Niektoré pracoviská vaničky požičiavajú aj na domáce použitie. Odporúčam vám však navštíviť kožného lekára, pretože pravdepodobne máte hyperhidrózu, nadmerné potenie. Dermatológ vás vyšetrí a bude pátrať po príčine ťažkostí. Hyperhidróza totiž môže súvisieť s viacerými ochoreniami, napríklad štítnej žľazy či s cukrovkou. Hoci – potiť sa môžete aj bez zjavnej príčiny, napríklad pri strese, ako píšete. Lekár ďalej zistí, či sa nadmerne potíte len na rukách, chodidlách a v podpazuší, čo asi bude váš prípad, alebo po celom tele. Ionoforéza sa totiž dá vykonávať iba na rukách a nohách.

čítať viac
Hana Zelenková
MUDr. Hana Zelenková
Dermatologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia