MENU
zdravy-zivot

Zabudnite na boľavý chrbát, 5 SUPER cvikov vám určite zaberie

Usedený chrbát ocení pravidelné cvičenie.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Zabudnite na boľavý chrbát, 5 SUPER cvikov vám určite zaberie

Ktorý cvik uvoľní po namáhavom dni chrbticu, a ktorý zlepší jej stabilitu? Zaraďte si cvičenie do každodennej rutiny. Oplatí sa to!

Vyskúšajte mačku

Jednoduchý cvik je ideálny na uvoľnenie spodnej časti chrbta. Nečakajte na bolesť a cvičte ho preventívne.

Mačka je ideálny cvik na uvoľnenie chrbta.Mačka je ideálny cvik na uvoľnenie chrbta.
Zdroj: Shutterstock

Kľaknite si, zápästia držte priamo pod plecami, kolena na šírku panvy. Spevnite celé telo, aby hrudník neklesal k podlahe. S nádychom najskôr prehnite chrbát, pozerajte sa vpred. Potom s výdychom chrbát vyhrbte. Opakujte toľkokrát, kým je vám to príjemné a pocítili ste uvoľnenie dolnej časti chrbta. Cvičenie ukončite v základnej pozícii a na záver sa v nej zhlboka nadýchnite.

Cvičenie zároveň zlepšuje flexibilitu chrbtice. Posilňujú sa pri ňom vzpriamovače chrbta, ramená i svaly šije.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor