MENU
zdravy-zivot

5 skvelých tipov: Ako prekonať prekážky na ceste k úspechu?

Čokoľvek robíte, musí vás predovšetkým baviť. Inak to z dlhodobého hľadiska nie je udržateľné.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

5 skvelých tipov: Ako prekonať prekážky na ceste k úspechu?

Chcete dosiahnuť svoje sny a ciele? Bez ohľadu na to, či je to úspech v práci, zlepšenie vzťahov alebo aktívnejší životný štýl, máme pre vás riešenie.

Každý z nás má ciele, ktoré chce dosiahnuť. Niektorí snívajú o úspechu v práci, iní sa snažia viac športovať, a niektorí túžia po zlepšení osobných vzťahov. Nech sú vaše ciele akékoľvek, existujú jednoduché kroky, ktoré vám môžu pomôcť ich dosiahnuť. Tu je pár praktických rád, ktoré vám umožnia prekonať prekážky a uspieť.

Stanovte si jasné ciele

Chcete viac peňazí?Chcete viac peňazí?
Chcete viac peňazí?
Zdroj: Shutterstock

Prvým krokom k dosiahnutiu svojich cieľov je mať jasno v tom, čo vlastne chcete dosiahnuť. Buďte konkrétni a presní vo formulovaní svojich cieľov.

Tieto jasne stanovené ciele vám poskytnú smer a motiváciu. Budete mať lepšiu predstavu o tom, na čom presne chcete zapracovať a čo chcete dosiahnuť. Týmto spôsobom si vytvárate jasný cieľ, ktorý vám pomôže sústrediť sa na to, čo je pre vás skutočne dôležité.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor