MENU
zdravy-zivot

5 najčastejších chýb, ktoré robíte pri sušení vlasov. Čo ich oberá o kvalitu?

Sušenie vlasov musí byť šetrné

Súvisiace témy

Zdravý život

5 najčastejších chýb, ktoré robíte pri sušení vlasov. Čo ich oberá o kvalitu?

Vlas sa leskne, ak má nenarušenú vrchnú štruktúru a šupinky k nemu priliehajú. Často si ich však zbytočne narušíte.

Ak je to možné umývajte si hlavu, keď máte trochu viac času a nemusíte si ich hneď fénovať. Ideálne je, keď s fénovaním začnete až vtedy, keď sú jemne prirodzene presušené. Príliš veľké teplo, ktoré pôsobí na mokrý vlasy, môže narušiť jeho štruktúru. Nech si už sušíte vlasy kedykoľvek, vždy je vhodnejší vlažný vzduch ako horúci. Pravidelné fénovanie vlasy postupne oberie o vlhkosť.

Pozor na uterák

Hoci vyperiete uterák v jemnom avivážnom prostriedku, stále bude pre vaše vlasy drsný. Platí to v prípade, keď si umyjete hlavu a pre rýchlejšie vysušenie si vlasy drhnete uterákom. Narušíte tak šupiny, ktoré sú na povrchu vlasov a majú k nemu priľnúť. Ak si hlavu šúchate pravidelne, budete mať vlasy suché a krepovité. Nadmernú vlhkosť z vlasov odsajte. Uterák si priložte k vlasov a ťahajte ho jemne zhora nadol. Prípadne ho na jednotlivé pramene len pritláčajte.

Mokrá hlava na vankúši

Umyli ste si hlavu tesne pred spaním a ľahli ste si do postele s mokrými vlasmi? V noci sa určite budete niekoľkokrát otáčať a zbytočne sa pomotajú i zauzlia. Vlhké vlasy sú na trenie citlivejšie ako presušené, upozorňuje portál freundin.de. Ranné rozčesávanie môže byť potom veľmi bolestivé. V miestach uzlíkov sa navyše začnú vlasy lámať.

Radšej veľké zuby

Mokré vlasy si nerozčesávajte kefou s hustými štetinami. V tomto prípade platí rovnaké pravidlo ako pri šúchaní uterákom, kefa naruší povrch vlasov. Radšej si ich nechajte voľne presušiť a rozčešte ich hrebeňom, ktoré má medzi zubami väčšie rozostupy. Toto pravidlo platí dvojnásobne, ak máte dlhé vlasy.

Pozor na spreje

Upravujete si vlhké vlasy skôr kulmou, žehličkou ako fénom? Dávajte si pozor, čo si pred samotným tvarovaním na ne nastriekate. Vždy používajte špeciálne prípravky, ktoré sú určené presne na ošetrenie týmito pomocníkmi. Ak si dáte na mokré vlasy stylingové prípravky – laky či tužidlá s vysokým obsahom alkoholu, budete počuť pri sušení syčanie. Nie je to dobré, pôsobením tepla sa alkohol vyparuje a vlasy sa vysušujú.

 

 

 

 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia