MENU
zdravy-zivot

Poteší chrbát, podporí trávenie a navyše omladnete. Vyskúšajte 5 Tibeťanov

Joga vám pomôže odbúrať stres i napätie
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Poteší chrbát, podporí trávenie a navyše omladnete. Vyskúšajte 5 Tibeťanov

Postupne v nich prejdete zo stoja, do kľaku i ľahu. Rokmi overené cvičenie je výborným dychovým tréningom, ktoré vás nabije energiou a navyše si ho ľahko zapamätáte.

Cvičenie 5 Tibeťanov vám zaberie približne desať minút, ale poteší váš chrbát, posilní svaly, pozitívne bude vplývať na tráviaci i imunitný systém. Postupne sa zlepší flexibilita a nabije vás energiou. Vďaka jej dobrému prúdeniu sa po pravidelnom cvičení budete cítiť mladší. Ideálne je, ak si nájdte na cvičenie čas ráno. Päť cvikov opakujte v predpísanom poradí. Zo začiatku pokojne začnite s tromi alebo piatimi opakovaniami jednotlivých cvikov. Vždy po týždni pridajte ďalšie dve opakovania. Konečný počet je dvadsaťjeden, túto hranicu neprekračujte. Počas celého cvičenia sa sústreďte na dýchanie, môžete sa nadychovať nosom a vydychovať ústami. 

1. Tibeťan

Cvičenie 5 Tibeťanov prospeje celému telu.Cvičenie 5 Tibeťanov prospeje celému telu.
Zdroj: Shutterstock

V stoji roznožte na šírku bokov, vystrite chrbát, rozpažte a dlane otočte smerom k zemi. Hlavu držte v predĺžení chrbtice, oblasť krku sa snažte uvoľniť. Potom sa na mieste otáčajte, smerom doprava. Tempo prispôsobte rytmu svojho dychu. Po poslednom opakovaní sa zastavte spojte dlane pred hrudníkom, pohľad smeruje na palce a trikrát zhlboka nadýchnite a vydýchnite.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor