MENU
zdravy-zivot

5 obyčajných čajov pomôže s chudnutím. Pijete ich?

Šálka čaju vám môže pomôcť s chudnutím.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

5 obyčajných čajov pomôže s chudnutím. Pijete ich?

Šálka správneho čaju je pri zhadzovaní kilogramov výborným pomocníkom. Všetky však prinesú ešte čosi navyše.

Úprava životosprávy je určite prvoradá. Ak však zdravý jedálny lístok a prirodzený pohyb doplníte šálkou čaju, pôjde vám zhadzovanie ľahšie. V sychravom počasí vás tento nápoj zohreje, ale i zlepší trávenie. Ktorý si dnes uvaríte?

Zelený

Je výborným pomocníkom, lebo mnohé štúdie preukázali, že zelený čaj podporuje spaľovanie tukov. Za týmto účinkom sa skrývajú polyfenoly, najmä takzvané katechíny. Ide o sekundárne rastlinné metabolity, ktoré sú zodpovedné i za horkastú chuť čaju. Práve tieto horkasté látky zároveň znižujú chuť na sladké.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor