MENU
zdravy-zivot

4 veci, ktoré pri chudnutí robíte opačne. Zmeňte ich a pocítite výsledok

Woman,Posing,At,Home,Before,And,After,Weight,Loss,Diet
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

4 veci, ktoré pri chudnutí robíte opačne. Zmeňte ich a pocítite výsledok

Schudnete, ak si doprajete prehrešky? Pomôže vám, ak prestanete rátať kalórie? Vedci prichádzajú s prekvapivými odpoveďami!

Myslíte na jedlo

Aj obyčajné pomyslenie na jedlo u vás rozpohybuje hladné hormóny. A tým viac, ak sa na jedlo hystericky sústredíte rátaním kalórií a plánovaním celodenného menu. Nerobte to. Stačí, že nad jedlom iba uvažujete a vylučujete hormón grelín. Ten podľa doktorky z Yalovej univerzity Alie Crumovej spôsobí, že sa budete cítiť menej sýti a metabolizmu vyšle signál, aby spomalil.Aj obyčajné pomyslenie na jedlo u vás rozpohybuje hladné hormóny. A tým viac, ak sa na jedlo hystericky sústredíte rátaním kalórií a plánovaním celodenného menu. Nerobte to. Stačí, že nad jedlom iba uvažujete a vylučujete hormón grelín. Ten podľa doktorky z Yalovej univerzity Alie Crumovej spôsobí, že sa budete cítiť menej sýti a metabolizmu vyšle signál, aby spomalil.
Aj obyčajné pomyslenie na jedlo u vás rozpohybuje hladné hormóny. A tým viac, ak sa na jedlo hystericky sústredíte rátaním kalórií a plánovaním celodenného menu. Nerobte to. Stačí, že nad jedlom iba uvažujete a vylučujete hormón grelín. Ten podľa doktorky z Yalovej univerzity Alie Crumovej spôsobí, že sa budete cítiť menej sýti a metabolizmu vyšle signál, aby spomalil.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor