MENU
zdravy-zivot

Naštartujte spaľovanie tukov v pohodlí obývačky. Vyskúšajte 4 NAJ cviky

Tuky môžete efektívne spaľovať aj doma v obývačke.

Súvisiace témy

Zdravý život

Naštartujte spaľovanie tukov v pohodlí obývačky. Vyskúšajte 4 NAJ cviky

Nemáte čas chodiť do fitka? Ukradnite si čas a urobte niečo pre seba v pohodlí domova. Niektoré cviky sú na spaľovanie efektívnejšie, ktoré sa oplatí cvičiť?

Potrebujete naštartovať spaľovanie tukov? Bez problémov tak môžete urobiť aj doma. Osobná trénerka Faye Jobbins zostavila pre nemecký portál freudin.de štyri účinné cviky, ktoré vám pomôžu rozbehnúť spaľovanie. Vyskúšate ich?

1. Cez dosku do výskoku

Spaľovanie tukov naštartuje energické cvičenie.Spaľovanie tukov naštartuje energické cvičenie.
Zdroj: Shutterstock

Začnite v stoji mierne rozkročnom, vystrite chrbát, lopatky ťahajte jemne k sebe. Potom prejdite do drepu, dlane položte na podlahu mierne pred seba. Z tejto polohy prejdite skokom vzad do pozície doska, oprtie sa o špičky a dlane vystretých rúk. Celé telo je pevné a v jednej rovine, neťahajte zadok nahor. Následne preskočte opäť do drepu, z ktorého vyskočte do stoja. Zároveň vzpažte. Opakujte približne 10- až 20-krát, pohyb musí byť plynulý a energický. Cvičenie nájdete aj pod označením burpees.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor