MENU
zdravy-zivot

4 jednoduché cviky na široké stehná. 3 minúty denne, po týždni výsledok

Zdravý život

4 jednoduché cviky na široké stehná. 3 minúty denne, po týždni výsledok

Za mohutnejšími stehnami a širšími bokmi často nie sú kosti, ale nevhodné rozloženie svalov a tuku. A to môžete zmeniť.

Túto zostavu odcvičíte kým vám zovrie voda na cestoviny, či skončia titulky na obľúbenom seriáli. Tak prečo sa do toho nepustiť?

Zdvíhanie panvy

Ľahnite si na zem, nohami sa zapierate o zem, kolená pritláčajte čo najbližšie k sebe, dvíhajte panvu od ramien po kolená, na sekundu zadržte a spustite, opakujte asi 1 minútu.

Polkruhy s nohami

Ľahnite si na zem, telo natiahnite od nôh po hlavu, ruky uložte vedľa, vystretou nohou opíšte štvrťkruh tak, že ju dvihnete k stropu a s dlážkou zviera pravý uhol. So zdvihnutou nohou opíšte kruh v smere hodinových ručičiek a opačne, nohy striedajte približne 1 minútu alebo trikrát po 15 opakovaní.

Zdvihy nohami

Uložte sa na zem ako pri predchádzajúcom cviku, dlaňami k zemi, dvíhajte obe nohy k stropu tak, aby s dlážkou zvierali pravý uhol  a pomaly spusťte na zem. Dbajte na to, aby sa chrbát celý čas celou plochou dotýkal dlážky, spravte trikrát 15 opakovaní.

Podrepy

Postavte sa vzpriamene, robte podrepy, tak aby kolená zvierali vnútorný pravý uhol a rovnako paže v lakti, chrbát držte vystretý a ramená nevyťahujte hore. Začnite s opakovaním 10--krát, postupne pridávajte 5 opakovaní, kým nedosiahnete 50.

Zdroj videa: youtube.com/ Health+

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor