MENU
zdravy-zivot

Najlepšie nátierky: 3 chutné recepty, ktoré môžete aj pri diéte

Tri recepty na zdravé nátierky.
Zdravý život

Najlepšie nátierky: 3 chutné recepty, ktoré môžete aj pri diéte

Sú nenáročné, chutné a dokonca môžu byť aj zdravé. Nátierky nás zachránia v prípade nečakanej návštevy, no sú skvelým tipom na raňajky či večeru.

Ktorým nátierkam nikdy neodoláte? Vyskúšajte tri fantastické tipy našej redakcie. Pozor, tieto sú vysoko návykové.

Špenátová

Špenát je výborným zdrojom viacerých vitamínov - A, K, C, B2 a kyseliny listovej. Obsahuje tiež mangán, horčík a  v nesposlednom rade aj železo. 

Špenát obsahuje minimum kalórií, ale zato veľa hodnotných živín.Špenát obsahuje minimum kalórií, ale zato veľa hodnotných živín.
Špenát obsahuje minimum kalórií, ale zato veľa hodnotných živín.
Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme: 

  • 150 g baby špenátu
  • 120 g ricotty
  • 150 g nízkotučného tvarohu
  • 1 lyžička citrónovej
  • šťavy soľ korenie
  • 1 strúčik cesnaku

Postup:

  1. Špenátové listy sparíme horúcou vodou. Potom vodu vylejeme a vytlačíme ju aj z listov špenátu.
  2. V miske zmiešame ricottu, tvaroho, citrónovou šťavou a špenát. Pridáme prelisovaný strúčik cesnaku, osolíme a okoreníme. 
Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Cestovanie s dieťaťom v MHD počas pandémie

Obmedzte pohyb mimo bydliska na nevyhnutnú mieru – dochádzanie do práce, nákup potravín, hygieny, liekov, domácej sociálnej starostlivosti, nevyhnutná návšteva zdravotníckeho zariadenia. Autobusové spoločnosti na Slovensku prijali preventívne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich a zabezpečujú dezinfekciu vozidiel čistiacimi prostriedkami s najnovším typom polymérovej vodou riediteľnej dezinfekcie, ktorá nie je dráždivá ani toxická. Pokiaľ je nutné cestovať s dieťaťom vo verejnej doprave, dodržujte vzdialenosť medzi spolucestujúcimi. Vhodné je sedieť vždy na každom druhom sedadle, pri okne. Počas pobytu na verejnom priestranstve dávajte sebe a deťom rúško. Po príchode domov si umyte dôkladne ruky, a to 20 až 30 sekúnd s mydlom pod tečúcou vodou a aj medzi prstami. Môžete použiť aj dezinfekčný gél s obsahom 60 percent alkoholu.

čítať viac

Po úraze mám vybočenú priehradku. Chrápem a dýcham ústami

Podľa opisu vašich ťažkostí predpokladám, že pred úrazom ste nemali s dýchaním cez nos problém. Ak aj napriek operácii vaše ťažkosti pretrvávajú, treba posúdiť, či pri  zákroku bola naozaj  vyrovnaná vybočená priehradka, prípadne, či v nosovej dutine nie sú viditeľné iné prekážky. Odporúčam vám opätovne navštíviť ORL lekára, najlepšie iného kvôli objektívnosti. Ak nie ste alergik a máte stále upchatý nos, príčinou bude s najväčšou pravdepodobnosťou nejaká mechanická prekážka v nose. V takom prípade vám nepomôžu žiadne lieky, iba jej odstránenie. Je prirodzené, že ak nemôžete voľne dýchať cez nos počas dňa, budete mať problém aj v noci, pričom môžu vznikať až apnoické prestávky – zástavy dýchanie. Váš stav si vyžaduje  podrobné vyšetrenie a následné riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia