MENU
zdravy-zivot

3 kroky pre pohodu: Ako byť na seba právom hrdá a mať sa rada

Dajte pokojne najavo, že sebavedomie vám nechýba.
Zdravý život

3 kroky pre pohodu: Ako byť na seba právom hrdá a mať sa rada

Mnohé ženy majú tendenciu podceňovať sa. Okolie vyžaduje stále viac a potreba byť vo všetkom dobré a neomylné vzbudzuje v nejednej z nás pocit nespokojnosti. Akými krokmi prispieť k sebaláske a byť na seba právom hrdá?

Základom je nemať tendenciu byť dokonalá a mať sa rada. Rola matky, ženy, manželky či milenky, zamestnankyne či podnikateľky je náročná. Z každej strany je na ženy vyvíjaný tlak, ktorý sa im  dostáva až tak pod kožu, že pochybujú sami o sebe. Som dosť dobrá? Mám dostatočný počet aktivít, aby som dostala uznanie od svojho okolia? Robím svoju prácu správne? Som milujúca matka? Navarila som vhodnú večeru? Vynára sa veľa otázok, s ktorými sa ženy stretávajú denno-denne, dostávajú sa do nepohody a v konečnom dôsledku zabúdajú na seba a svoju podstatu. Hovorí sa, že najprv sa musíš mať rada ty sama a potom ťa budú milovať ostatní.

1. Naučte sa hovoriť nie

Keď sa necítite komfortne, nehovorte na každú požiadavku áno len preto, aby boli druhí spokojní. Môže to znieť sebecky, ale myslite občas na seba, nerobte všetkým okolo otroka. To, čo dokáže urobiť aj druhý, nechajte na neho. Keď ukážete, že zvládate všetko, ľudia majú tendenciu to využívať. Ukáže silu svojej osobnosti a naučte sa jednoducho hovoriť – nie!

Už v minulosti ženy bojovali za svoje práva, vďaka tomu vznikol aj sviatok – Medzinárodný deň žien, ktorý dnes môžeme považovať za symbol našej sily, nebojácnosti a všetkých možných schopností, aké máme.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor