MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Šokujúce príznaky cukrovky, o ktorých ste doteraz nevedeli! Dokážete ich rozpoznať?

Sexuálna dysfunkcia:

..
Zdroj: shutterstock

U mužov s diabetom 2. typu môže byť nepríjemným príznakom erektilná dysfunkcia. Vysoká hladina cukru v krvi poškodzuje nervy a cievy zodpovedné za prívod krvi do penisu, čo vedie k ťažkostiam s dosiahnutím erekcie. Ženy môžu tiež pociťovať sexuálne dysfunkcie, ako je nízke vzrušenie a slabá lubrikácia, hoci výskum ženských sexuálnych problémov súvisiacich s cukrovkou stále nie je jednoznačný.

Opakujúce sa infekcie:

Diabetes môže oslabiť imunitný systém, takže ľudia sú náchylnejší na opakujúce sa infekcie. Vaginálne infekcie, kvasinkové infekcie, infekcie močového mechúra a kožné infekcie sa môžu stať bežným javom. Vysoká hladina cukru v krvi bráni pohybu bielych krviniek v krvnom riečisku, čo znižuje schopnosť organizmu bojovať proti infekciám.

SPÄŤ
2/8
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor