MENU
zdravy-zivot

Suchý kašeľ? Prvú pomoc máte doma! 11 rád, po ktorých sa vám uľaví

KAŠEĽ: . Krvný obeh ich najprv zanesie do pečene a cez srdce sa dostanú až do pľúc. Možno preto vás stále trápi vlhký kašeľ. Ak hlieny vykašlete do vreckovky, môžete tenké červy uvidieť priamo tam.

Súvisiace témy

Zdravý život

Suchý kašeľ? Prvú pomoc máte doma! 11 rád, po ktorých sa vám uľaví

Už dlhšie vás trápi suchý kašeľ a vy si s ním neviete dať rady? Vyskúšajte pár tipov z domácej lekárne. Tieto vám pomôžu.

Pri problémoch so suchým kašľom nemusíte okamžite bežať k lekárovi. Existuje mnoho domácich receptov, ktoré skutočne fungujú a ani vás nebudú toľko stáť ako lieky z lekárne. Liečba je jednoduchá, samozrejme, ak nemáte okrem kašľa ešte ďalšie príznaky choroby.

Suchý kašeľ nás postihuje najčastejšie počas noci, čo dosť sťažuje spánok. Hlavne u detí je to naozaj nepríjemné. Príznakmi suchého kašľu sú bolesť hrdla, pocit podráždenia či škriabanie v krku. Ak vás trápia tieto problémy, máme pre vás 11 receptov, ktoré vám ich pomôžu vyriešiť.

1. Domáci sirup

Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.
Zdroj: Shutterstock

Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.

Ďalšie recepty►►►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia