Ak vás trápi suchý kašeľ, nemusíte okamžite bežať k lekárovi. Existuje mnoho domácich receptov, ktoré skutočne fungujú a ani vás nebudú toľko stáť. Liečba je jednoduchá, samozrejme, ak nemáte okrem kašľa ešte ďalšie príznaky choroby.

Suchý kašeľ nás postihuje najčastejšie počas noci, čo dosť sťažuje spánok. Hlavne u detí je to naozaj nepríjemné. Príznakmi suchého kašľu sú bolesť hrdla, pocit podráždenia či škriabanie v krku. Ak vás trápia tieto problémy, máme pre vás 11 receptov, ktoré vám ich pomôžu vyriešiť.

Neprehliadnite: TOP 7 domácich trikov proti upchatému nosu a boľavým ušiam. Jednoduché a účinné

1. Domáci sirup

Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.
Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.
Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Vložte do sklenenej nádoby kúsky citróna a zázvoru. Zalejte ich medom tak, aby všetky kúsky ním boli úplne prekryté. Nádobu dobre uzavrite a umiestnite do chladničky, až kým sa z toho nevytvorí akoby želatína. Konzumujte to tak, že jednu čajovú lyžičku medového sirupu pridáte do pohára teplej vody a vypijete. Môžete to jesť aj priamo z lyžičky. Užívajte niekoľkokrát denne až dovtedy, kým sa príznaky suchého kašľa nezlepšia.

Ďalšie recepty►►►